Demony czasu pokoju

Okładka książki Demony czasu pokoju Adam Przechrzta
Okładka książki Demony czasu pokoju
Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Demony (Adam Przechrzta) (tom 3) fantasy, science fiction
Demony (Adam Przechrzta) (tom 3)
Fabryka Słów
2019-11-22
2015-03-20

Kolejna część przygód towarzysza Razumowskiego ...... jak zawsze humor na najwyższym poziomie, lekkość, spójność i widać dużą znajomość tamtych czasów nie tylko historycznie ale i obyczajowo. Dynamika i zwroty akcji jak w najlepszym thillerzeJuż nie mogę się doczekać kolejnej części ....

Ebook

Ebook

Lekka, łatwa i przyjemne. Żadne arcydzieło, ale wciąga i ciężko się od niej oderwać.

Nie zawodzi. Trzyma poziom. Trzyma w napięciu.

Nie zawodzi. Trzyma poziom. Trzyma w napięciu.

Dobra, wciąż przyjemnie się czyta jednak początkowe przygody były trochę bardziej wciągające.

Więcej polityki niż fantastyki.Książka mimo,to przyjemna.Podobała mi się .Można zobaczyć życie po wojnnie w ZSRR.Mimo komunizmu,ludność ZSRR nie do końca odeszła od wiary.

Znów komandir Razumowski rozwiązuje zagadkę dla Genseka Stalina. Znów staje na krawędzi życia i śmierci, jeden niewłaściwy ruch i wyląduje w łagrze.. Tymczasem po ułaskawieniu jeńców wojennych do Moskwy przybywa coraz więcej błatnych, którzy walczą o wpływy w półświatku. Poliakow walczy z rosnącą przestępczością i przydałby mu się Razumowski..
Polecam

Polecam

Razumowski przechodzi do milicji. Tam jednak nie odpocznie, bo oprócz nawału pracy związanej ze zwiekszoną powojenną przestępczością ma kolejne zadanie od genkoma. Beria i Abakumow śledzą każdy jego ruch i nie na rękę im to dochodzenie. Musi im się narazić, ale wyjścia nie ma, bo w przypadku fiaska misji w najlepszym układzie czekają go łagry, co jest mało prawdopodobne, raczej będą tortury i kula w łeb pod ścianą.

Trochę ta książka poleżała u mnie na półce. Niezasłużenie. Wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ przeczytałam poprzednie tomy. I nie zawiodłam się. Autor nadaj prezentuje bogatą wiedzą historyczną, którą wplata w pasjonującą akcję, która porywa czytelnika nie wiadomo kiedy. Nim się obejrzałam byłam już w połowie tomu i z żalem przyglądałam się ubywającym stronom, ponieważ nieuchronnie zbliżałam się do końca. Podobnie jak w poprzednich tomach dowiemy się o zakulisowych zmaganiach wywiadu wojskowego z NKWD. Ich walce o zdobycie zaufania Stalina. I oczywiście, będziemy towarzyszyć Aleksandrowi Razumowskiemu w jego osobistych perypetiach. Czy również tym razem uda mu się ocalić własną skórę? Zainteresowanych zapraszam do lektury. Nie zawiedziecie się.

Ta książka, to nagroda dla tych, którzy przemęczyli tomy 2.1 i 2.2 ;) Wartka akcja, Razumowski więcej działa niż myśli (w Breslau jego dialogi wewnętrzne się ciągnęły...),zagrożenie rzeczywiście czuć, nie trzeba ciągle o nim przypominać, jak w kolejnym tomie ominiemy opisy nut perfum (ile można?!),to może nawet dam 8 :D

• Audiobooki

Adam Przechrzta Demony czasu pokoju Zobacz więcej