Druga szansa

Okładka książki Druga szansa
Anna Głowacz Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-07-21
2020-07-21

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Osobiście bardzo mi się podobała fabuła, wyciągnęła ze mnie łzy, śmiech, ale też w niektórych momentach zastanawiałam się co jest grane w prawdziwym życiu tak się nie dzieje, ale ta książka nie jest na faktach, ma prawo być taka fikcja. Nie mogłam się od niej oderwać by sprawdzić co będzie na końcu i zaskoczona obrazem Diablo.

Laura Manecka to typowa szczęśliwa kobieta – zawodowo jest wziętą prawniczką, a prywatnie żoną szaleńczo zakochanego w niej Marcina. Ich życie niemalże przypomina bajkę, w której każdy z nas chciałby grać pierwszoplanową rolę. Bajkę, którą przerywa nagła, tragiczna śmierć Marcina.
Pewnego dnia Laura budzi się w ciasnej celi. Jest związana, nie za bardzo pamięta, co się stało. Porywacze żądają od niej niemożliwego – chcą, by powiedziała, gdzie znajduje się jej zmarły mąż… Laura jest coraz bardziej zdezorientowana, gdyż nie wierzy w to, że jej mąż posunął się do tak ohydnej mistyfikacji… okazuje się, że kobieta wcale nie wie wszystkiego i może okazać się, że jej mąż to mężczyzna, którego wcale nie znała, a mężczyzna z jej przeszłych opowiadań może wcale nie istnieć…
Książka, którą naprawdę dobrze się czyta. Przemyślana fabuła, która jest opleciona dobrą akcją. Taką, którą rzadko spotykam w książkach. Pouczająca, interesująca powieść o tym, że czasami warto dać drugą szansę – mimo, pomimo i wbrew. Przeczytajcie – nie zawiedziecie się. Plusem tej książki na pewno jest to, że jest jednotomówką. Szokująco się zaczyna i miło się kończy, dlatego zżyjecie się z bohaterami tego czytadełka.

Życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, jakie wybory nam zaoferuje. Nagła śmierć męża Laury i jej życie traci sens ,lecz jest w ciąży i to ją trzyma przy życiu. Laura zostaje porwana a oprawcy twierdzą ze jej mąż nie zginą w wypadku samochodowym. Laura ma nadzieję że Marcin żyje. Czy dostaną drugą szansę na spokojne życie ? Dobry pomysł na książkę, ponieważ były łzy radości ale i smutku. Świetna książka, polecam.

"Druga szansa" to moje pierwsze spotkanie z tą autorką.
Opis książki intryguje i zachęca do przeczytania. Pokrótce jesteśmy wstanie określić o czym ona będzie. Laura traci męża i zostaje porwana przez ludzi, którzy go poszukują, wierząc, że on żyje. Właśnie w tym momencie poznajemy Laurę zaczynając książkę. Dziewczyna jest porwana i nie zdaje sobie sprawy dlaczego.
Cała książka przeplatana jest relacjami od strony Laury jak i Marcina (bo jak bardzo szybko możemy się dowiedzieć, mężczyzna żyje i ma się dobrze). Główni bohaterowie również ze swoich perspektyw wspominają wspólny czas, od momentu poznania po ślub. Także możemy nieco bardziej związać się z nimi jako głównymi bohaterami.
Rozpoczynając książkę czujemy się trochę jakbyśmy zaczęli oglądać film akcji od środka. W sumie nie czujemy więzi z bohaterami, w głowie mamy dużo pytań i mało brakuje, a przełączamy kanał. I tutaj jest podobnie. Autorka próbuje zniwelować naszą niewiedzę o "idealnym" związku Laury z mężem, wprowadzając wspomnienia, którymi para dzieli się z nami w trudnych chwilach.
Jednak mimo ciekawej formy przedstawienia historii Laury i Marcina, cała fabuła jest nieco miałka.
Odnosząc się do części ze wspomnień pary. Laura i Marcin to wręcz do nieprzytomności idealna para. Ona jest biedną dziewczyną z wioski niedaleko Wrocławia, która dzięki wyrzeczeniom rodziców, może studiować prawo w Krakowie. Dziewczyna jest piękna jak marzenie, a jej charakter wręcz idealny. Laura ma serce na dłoni, jest przenikliwa, inteligentna i rzuca mądrościami jak z rękawa. Marcin natomiast to starszy od Laury, student prawa, który jest nieziemsko bogaty. Zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Ja jestem wstanie określić mężczyznę jako księcia na białym koniu. Dlaczego tak? Ponieważ cały czas czytamy jedynie o tym ile to dóbr materialnych daje w prezencie swojej ukochanej, ile to jej problemów nie rozwiązuje i z czym nie jest wstanie się zmierzyć w imię miłości. Obraz młodej pary jest wręcz idealny, aż za bardzo. Para spija sobie z dziubków, a chłopak spełnia każdy kaprys swojej partnerki w imię miłości.
Wszystko wygląda tak jakby autorka na siłę próbowała przekonać czytelnika "tak! Ta para się tak ogromnie kocha, że teraz będąc osobno cierpi niemiłosierne katusze!", no trochę słabo wyszło, bo ich relacja jest wręcz płytka i nierealna.
Jeśli chodzi o część "teraźniejszą" to znowu wszystko toczy się bardzo idealnie. Idealny porywacz, idealne zbiegi okoliczności, idealna Laura, która każdy problem rozwiąże (nawet z rzekomo najgroźniejszym mafiosem), idealny koniec problemów. Całej fabule brakuje realizmu i adrenaliny. Bohaterowie są za idealni, fabuła za lekka, akcja za szybka, historie niedopracowane.

"Druga szansa" to moje pierwsze spotkanie z tą autorką.
Cała...

Wraz z nagłą śmiercią męża Laura traci wszystko co kocha najbardziej.Gdy pewnego dnia budzi się w ciemnej celi, nie rozumie dlaczego tutaj się znajduje.
Nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie podejrzewa, że ta sytuacja to pierwszy krok do drugiej szsnsy jaką otrzyma od losu.Zatopiona we wspomnieniach opowiada swojemu nienarodzonemu dziecku historię miłości jego rodziców.
Tymczasem porywacze żądają, by wyjawiła gdzie jest jej mąż, ponieważ nie wierzą w jego śmierć.Również Laura powoli zaczyna mieć wątpliwości.
W kobiecie zaczyna budzić się nadzieja, że być może jej ukochany jednak żyje.
Czy to możliwe, że przez te wszystkie lata ją okłamywał?

Strasznie się na tę książkę napaliłam.Podobał mi się opis i okładka też dołożyła swoje ,,b" w moim zachwycie.
Niestety...rozczarowałam się nią.
Spodziewałam się fajnej,dynamicznej historii z domieszką sensacji,a dostałam ckliwą opowieść pełną arealnych sytuacji, w które choćbym nie wiem jak się starała, nie potrafiłam uwierzyć.
Bohaterka do bólu idealna, do tego groźny porywacz spełniający każdy jej kaprys.
No nie...takie cuda to prędzej w bajkach się dzieją, a nie w realnym życiu.
Chociaż książka do mnie nie przemówiła, to doceniam jej przesłanie, że temu, kogo się kocha można wiele wybaczyć i dać drugą szansę.
Jednak miłość potrafi przezwyciężyć wszystko.
Tak więc Moi Drodzy-kochajmy się.

Na półkach: , , , , ,

Jest to opowieść o Laurze, która straciła swojego męża w wypadku samochodowym. Pewnego dnia zostaje porwana, a jej oprawcy twierdzą, że jej mąż żyje i jest przez nich poszukiwany. Czy to okaże się prawdą? Czy Laura i Marcin będą mieli szansę na drugie spokojne życie?
Pomysł na książkę - świetny. Gdy tylko przeczytałam opis, od razu zdecydowałam się ją przeczytać. I faktycznie, były momenty, które sprawiły, że łzy wzruszenia czy śmiechu pojawiały się w moich oczach. A to na prawdę rzadko mi się zdarza. Niestety, jednak przez większość czasu miałam wrażenie, że jest to bajka zupełnie oderwana od rzeczywistości. Kilka momentów jest na prawdę szokująco nierealnych, co bardzo mnie zniechęcało do dalszego czytania.
Mój mąż jest mało wylewnym typem, i za każdym razem podsumowuje przeczytaną przez siebie książkę jednym słowem: Okej. I ja co do "Drugiej szansy" zapożyczę jego sposób recenzji - ta książka była "okej", ale pewnie szybko o niej zapomnę. I z pewnością nie będę ani zachęcać ani odradzać jej przeczytania.

Książka bardzo mi się podobała. Ciężko było ją odłożyć na chwilkę..

Książka bardzo mi się podobała. Ciężko było ją odłożyć na chwilkę..

Druga szansa opowiada o Laurze, prawniczce w żałobie, która dodatkowo jest w ciąży. Poznajemy bohaterkę w chwili gdy się budzi w obcym miejscu i nagle orientuje się że jest porwana. Historia opowiedziana jest z dwóch perspektyw Laury i Marcina. Zacznijmy od tej pierwszej... Cóż zalicza się di grona niezwykle irytujących bohaterów. Samo przedstawienie całej akcji z porwaniem momentami irracjonalna i śmieszne. Porywacze zaopatrują w jedzenie, łóżeczko... Sama Laura niekoniecznie jest przerażona - pyskuje porywaczom odnosi się z nonszalancją. Autorka kreuje ją na kruchą i lichą osóbkę a tu prosze co za bunt.. Nie wiem może to wpływ hormonów ciążowych... Cała ta sytuacja jest mocno przesadzona. Następnie Marcin... Sytuacja z jego śmiercią dość szybko się wyjaśnia dalej mamy walkę o uratowanie królewny... Akcja jak z filmu amerykańskiego klasy d, naprawdę liche dialogi. Ale 4 gwiazdki bo nie uważam że czas z książka był zmarnowany. Niektóre momenty były wzruszające niemniej jednak nie podnoszą oceny wyżej

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10
W sumie to sama nie wiem jak ocenić tą książkę.
Fabuła niby fajna ... ale jakaś taka mdła.
Szału nie ma.

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10
W sumie to sama nie wiem jak ocenić tą książkę.
Fabuła niby fajna ... ale jakaś taka mdła.
Szału nie ma.

W powieści poznajemy Laurę, młodą prawniczkę, która w tragicznych okolicznościach traci męża... ale czy, aby na pewno? 🤔 Pewnego dnia kobieta zostaje porwana, nie wie, gdzie jest i co się z nią stało, a jej porywacze chcą tylko jednego... wiedzieć, gdzie jest Marcin. Czy to możliwe, że jej mąż żyje, a jego śmierć to jedno wielkie kłamstwo? Kim tak naprawdę jest Marcin i czego chcą od niego bandyci? 😕

Hm hm hm... co by tu napisać? Powiem tak, niby książka fajna, ciekawa i miło przy niej spędziłam czas, ale szału nie ma 😕 Wydaje mi się, że fabuła była nieco przekoloryzowana. Ogromna miłość, której nie jest w stanie zniszczyć nawet śmierć... wielkie bogactwo, które łączy się z nieprawdopodobną hojnością... i ci, którzy choć przesiąknięci złem, okazywali się jednak poniekąd dobrymi ludźmi... trochę to do mnie nie przemawia, jednak muszę przyznać, że w trakcie czytania nie odczuwałam tego, niestety po krótkiej analizie już po lekturze, doszłam do takiego wniosku 😀

To, co mnie zastanowiło i zdziwiło, to dwie sprawy... po pierwsze, czy w sytuacji zagrożenia, gdy pilnie potrzebuje się pomocy, to zamiast dzwonić na 112 dzwoni się do teściowej, żeby ona wezwała pomoc? Trochę dziwne, ale ok. Druga kwestia, od kiedy w Polsce istnieje coś takiego, jak policja stanowa? To znaczy, nie wiem, może mistrzem geografii nie jestem, ale z tego co uczyli mnie w szkole, to w naszym kraju są województwa, a nie stany... ja rozumiem, że jesteśmy postępowi, a na świecie rozprzestrzenia się amerykanizacja, ale no bez przesady, co? Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś uświadomi, a przeproszę za moją ignorancję 😂

Krótko mówiąc, nie polecam i nie zniechęcam, bo książka sama w sobie zła nie była, ale dosyć szybko o niej zapomniałam 😊

Anna Głowacz Druga szansa Zobacz więcej