Sasaki to Miyano #1

Kadokawa
2016-09-26
2016-09-26
japoński
manga shounen-ai komedia romans szkolne życie okruchy życia

jeśli ktoś oczekuj akcji to już może odejść. ta manga jest świetna na odstresowanie i do zapominania o całym świecie. przeczytałem do 9 tomu i serdecznie polecam

generalnie to jest to moja fav manga, wystawiam teraz opinię ale aktualnie skończyłam czytać do 7 tomu i czekam na 8 i 9 tom który już zamówiłam jako prenumeratę
okej okej już wracam do tematu mangi...
wszystkim yaoistom albo po prostu fanom bl-ek, shōnen-ai itp. cieplutko polecam, manga ta świetnie odzwierciedla ludzkie uczucia, pomaga zrozumieć niekture osoby, a to nawet nie 1/100 jej zalet w moich oczach.
jest bardzo wzruszająca, jednocześnie często zabawna, poprawiała mi humor w każdym smutnym momencie a miałam ich nie mało w ostatnim czasie
również bohaterowie mają takie osobowości że trudno ich nie lubić
bardzo też do gustu pypadła mi kreska tej mangi, co jeszcze bardziej sprawiło że mi się podoba
osobiście twierdzę że jak najbardziej warto ją przeczytać
starałam się w tej opinii nie zamieszczać spoilerów a jedynie opisać jej zalety lub ewentualne wady(których JA tutaj nie zauważyłam)
ponownie, polecam i chyba nic więcej nie mam do napisania o tej niesamowicie ciekawej i emocjonującej mandze
miłego dnia wszystkim którzy to czytają <3

okej okej już wracam do tematu mangi...

Szkoda, że rozłożenie akcji jest takie chaotyczne. Nieustanne przeskoki czasowe, często nawet bez uprzedzenia, nieźle mieszają i utrudniają czytanie . Manga skorzystałaby na tym, gdyby wszystko zostało przedstawione chronologicznie, nawet z dodatkiem krótkich flashbacków.

Historia sama w sobie jest bardzo urocza. Brakuje słów, jak wiele jest w tym słodyczy. Zarówno Sasaki jak i Miyano mnie rozczulają. Ich powoli rozwijająca się relacja rozgrzewa mi serce a ich różne reakcje sprawiają, że mam ochotę chichotać. "Urocze" to słowo, które najlepiej opisałoby tę historię.
Miyano rozbraja mnie ciągłymi próbami włożenia realiów BL w realną rzeczywistość. To prawdziwy yaoista, który chcąc, nie chcąc przekabaca Sasakiego do tego świata. Dobry początek wyjątkowej znajomości, który wypada w pełni naturalnie.

Na półkach: , , , , , ,

Przy zapowiedzi wydawnictwa w ogóle nie wiedziałam co to jest. Wzięłam się za anime i bardzo przyjemnie spędziłam czas. Niestety czytanie mangi było męczące. Szkoda.

Strasznie chaotyczne rozłożenie historii, przez co źle się czyta tą mangę.

Strasznie chaotyczne rozłożenie historii, przez co źle się czyta tą mangę.

Na półkach: , , , , , ,

Urocza, lekka manga z motywem BL. Może przypaść osobom, które nie są wielkimi fanami tego gatunku (jak ja),ale chciałyby np. spróbować zrobić pierwsze podejście do niego. Akcja toczy się powoli i moim zdaniem naturalnie. Polecam serdecznie, idealna na oderwanie się od codziennych problemów.

Gdybym miała opisać mangę jednym słowem to: CHAOS. Nie podoba mi się, że jest to zbiór krótkich historyjek, przeskoki czasowe wprowadzają zamęt. Głowni bohaterowie są denerwujący, a ciagle powtarzanie jaki to Miyano jest słodki, uroczy i ma twarz jak dziewczyna doprowadzało mnie do szału.

Świetna manga, można się pośmiać a fabuła też jest bardzo dobra.

Świetna manga, można się pośmiać a fabuła też jest bardzo dobra.

• Manga
  • Mangi