Pustka

Silencio Wydawnictwo: Bucketbook kryminał, sensacja, thriller
Bucketbook
Void morderstwo śledztwo kryminał śmierć wspomnienia lgbt detektyw
kryminał, sensacja, thriller
2019-10-01
Void morderstwo śledztwo kryminał śmierć wspomnienia lgbt detektyw

Przyznaję, że dotrwałam tylko do sześćdziesiątej strony. Nie lubię idiotyzmów w książkach, więc dalej nie dałam rady czytać. Zabieg zawiązujący główną akcję to jakaś czarna wersja deus ex machina.

„To nie tak, że nie pamiętał, do czego między nimi doszło. Pamiętał i to aż za dobrze- w tym właśnie tkwił problem".

Void niebezpieczny seryjny morderca o genialnym umyśle oraz detektyw Thorn, który poświęcił lata na to, by go złapać.
Oraz śledztwo, które mogą, rozwiązać jedynie współpracując ze sobą.
Jednak nie będzie to takie łatwe, gdyż obu mężczyzn łączy wspólna...

Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, ale brakuje mi tego czegoś co by dawało czytelnikowi więcej emocji i efektów zaskoczenia. Mam nadzieję, że w 2 części się bardziej rozwinie i ożywi fabułę. Trzech bohaterów książki mają imiona na tą samą literkę, przez co ciągle mi się mylili, frustrujące. Poza tym całość bardzo pomysłowa, autorka musi mieć niezłą wyobraźnię.

Jak uwielbiam książki tej autorki, tak ta mnie w ogóle nie porwała, szczerze mówiąc przez prawie 400 stron męczyłam się czytając ją.
Powieść sama w sobie nie jest zła, motyw ludzkiego umysłu i oddziaływanie drugiego człowieka na nas jest przedstawiony w jak najlepszy i przejrzysty sposób. Jednak same zbrodnie i ich ilość a także opisy zanudziły mnie, miałam wrażenie jakby...

To jest książka z górnej półki, której nie powstydziłoby się wydać ŻADNE polskie wydawnictwo. A zajęły się tym (hobbystycznie) dziewczyny z bucketbook.pl BRAWA!

Pierwszy tom jest genialny, wierzę, że drugi będzie jeszcze lepszy dlatego daję 9/10 ,a nie 10/10 ;)

Zbudowany świat i bohaterowie są tak rzeczywiści, że czułam jakbym czytała książkę opartą na faktach!
Jest dużo...

„Pustka” to drugi utwór tej autorki, który miałam okazję przeczytać. Przy pierwszym spotkaniu całkiem nieźle się bawiłam, ale miałam trochę zastrzeżeń, więc myślę, że mogę powiedzieć, że zdecydowałam się na zakup „Pustki” trochę w ciemno. Przekonał mnie do tego głównie opis, który wydał się niezwykle intrygujący.
Zakupu wcale nie żałuję!
Przede wszystkim książka – ona jest...

• 2020
  • E-book / opowiadania