Szukając gwiazd i inne opowiadania

Marek Hłasko Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura piękna
Wydawnictwo Iskry
opowiadania okres izraelski
literatura piękna
opowiadania okres izraelski

Opowiadania zawarte w zbiorze nie powtarzają się z tymi z "Pierwszego kroku w chmurach", z którymi razem odpowiadają niemal dokładnie zawartości pierwszego tomu "Utworów wybranych".

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że to literatura przygnębiająca i niepokojąca. Spotykamy tutaj m.in. człowieka odczuwającego bezsens życia ("Umarli są wśród nas"), partyzantów karzących...

• Made in Poland
  • 2020