Zgon

Okładka książki Zgon
Włodzimierz Tiendriakow Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Kolekcja Literatury Radzieckiej literatura piękna
literatura piękna
Kolekcja Literatury Radzieckiej
Konczina
Państwowy Instytut Wydawniczy
1978-01-01
1978-01-01
Janina Dziarnowska
klasyka obyczaje
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Utwór socrealistyczny, który czyta się wyjątkowo dobrze i przyjemnie. Sposób wprowadzania bohaterów do akcji utworu jest, moim zdaniem, naprawdę ciekawy.
Powieść mocno nacechowana ideologicznie, jednak dobrze oddaje swoistego "ducha czasu".

Bohaterem powieści jest przewodniczący kołchozu, który zarządza nim autorytarnie, ale z dobrymi efektami. Ludzie widzą i doceniają gospodarność przewodniczącego.

• Dwa kraje: Russland
  • 05. Aud+