Nie daj się wkręcać szarlatanom

Jacek BelowskiJanuary Weiner Wydawnictwo: Pascal zdrowie, medycyna
Pascal
zdrowie medycyna nauka poradnik szczepienia
zdrowie, medycyna
zdrowie medycyna nauka poradnik szczepienia

Nie jest to książka, którą się czyta "jednym tchem".Ja sobie dawkowałam lekturę gdyż naukowe nazwy, niezrozumiałe reakcje wymagały trochę zastanowienia. Książka obala mity, pokazuje jak weryfikować rzetelność pojawiających się informacji na temat działania diet, leków i różnego typu "medycznych" sensacji. Za duży plus pozycji uważam nie negowanie niczego bez dokładnych...

Całkiem przyjemnie się czyta, nie ma tu na szczęście hermetyczności.
Autorzy rozprawiają się z większością mitów.
Niestety zmienność autorów w rozdziałach częściowo wybija z rytmu.

Ale generalnie polecam - zwłaszcza w momencie gdy wszyscy mniej lub więcej martwimy się o swoje zdrowie.

Książkę warto przeczytać, niemniej jako stary wyjadacz tych tematów trochę się nudziłam, język jest bardziej naukowy niż w innych tego typu publikacjach, stąd zdecydowanie za dużo stron na jeden temat.
Bardzo dobrze, że powstaje coraz więcej publikacji, które demaskują bzdury z dziedzin medycyny czy odżywiania, bo może wreszcie ludzie przejrzą na oczy i przestaną kupować...

• 2019
  • Chcę w prezencie
  • Medycyna
  • Domowa Biblioteczka
  • Czytam sobie
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Nie daj się wkręcać szarlatanom