Ogrodowe pasje

Zysk i S-ka
2009-01-01
2009-01-01
ogród pasja kwiat

"Ogrodowe Pasje" to przewodnik po roślinach, które warto mieć w swoim ogrodzie.
Jest w nim mnóstwo zdjęć i mniej lub bardziej obszerne opisy roślin.
Dużym plusem tej pozycji, jest to, że autor opisuje gatunki i odmiany, sprawdzone w Polsce, można więc zakładać, że ich uprawa będzie udana. Nie podaje jednak w jakiej części kraju ma swój ogród, a wbrew pozorom w Polsce występuje kilka stref, różniących sie pod względem zakresu temperatur i opadów. Do tego jeszcze różne warunki glebowe i może okazać się, że dany gatunek w naszym ogrodzie nie przetrwa.
Rośliny podzielono na grupy według ich przeznaczenia, tzn, tego, czy nadają sie na przydomowe rabaty, czy może bardziej na skalniaki. Nie do końca odpowiada mi taki sposób podziału, ale coż, jakąś zasadę należało przyjąć i autor wybrał taką. Dla innych osób może to być duży plus.
To co mi przeszkadzało, to brak konsekwencji w tłumaczeniu nazw z łaciny. Na jednej stronie jest jeden gatunek rośliny, którego nazwę autor podaje także po polsku, a na kolejej stronie jest inny gatunek,z tej samej rodziny, który ma podaną tylko nazwę łacińską, choć można było przetłumaczyć przynajmniej nazwę rodzajową.
Oczekiwałam trochę więcej po tej książce, ale uważam, że dla osób zaczynających przygodę z ogrodem to całkiem dobra pozycja. Jest w niej opisanych dużo roślin i ich odmian, wraz ze zdjęciem, co ułatwia ich poznawanie oraz podjęcie decyzji, czy dany okaz do ogrodu wprowadzić, czy też nie. To dobra książka- baza, pozwala poznać wiele roślin ozdobnych, co dla osób początkujących może okazać sie bardzo pomocne.

"Ogrodowe Pasje" to przewodnik po roślinach, które warto mieć w swoim ogrodzie.
Jest w nim mnóstwo zdjęć i mniej lub bardziej obszerne opisy roślin.

2079

Powtórzę samą siebie:
Jeśli pasjonat opowiada o swojej pasji to od razu wiadomo, że książka się spodoba innym pasjonatom. Mnie zachwyciła.

Powtórzę samą siebie:

• 52 KSIĄŻKI - 2022
  • Niewymienialne
  • Książki przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Ogrodowe pasje