Upiorny mleczarz

2007-04-13
2007-04-13
978-83-7437-205-3
Kamila Zimnicka-Warchoł

Książka jest tak słaba, że aż śmieszna.
Autor ukrywa się pod pseudonimem i po tej lekturze stwierdzam, że to lepsze rozwiązanie niż się pod tym podpisywać. Zabawne jest, że z tyłu książki znajduje wypowiedź amerykańskiej (?) dziennikarki, która zachwyca się książką i informuje, że autorowi znowu się udało. Tylko, że nie da się znaleźć ani dziennikarki, ani radia, a ta książka jest jedyną napisaną przez tego autora, dodatkowo wydana była tylko w języku polskim. Sami możecie ocenić prawdziwość tej "recenzji"
Jeśli chodzi o samą książkę, to historia utrzymana jest w klimacie noir, w świecie przepełnionym magicznymi istotami znanymi ze słowiańskich/germańskich mitów. Sama idea jest ciekawa, ale warsztat autora jest kiepski. W wielu miejscach książka jest grafomańska, a bohaterowie zachowują się kompletnie nielogicznie.
Plusem tej pozycji jest to, że jest krótka. Jeśli ktoś lubi słabe książki, to może mu się uda wykrzesać trochę przyjemności, ale pozostali powinni omijać ją szerokim łukiem.

Książka jest tak słaba, że aż śmieszna.

Fajny kryminał/horror, ciekawe postacie. Przenosimy się w inny świat, który jest połączony z naszym. Gdy ją wypożyczyłem z początku myślałem, że to będzie zwykła nudna fantastyka, ale w takcie czytania przekonałem się, że jest zupełnie inaczej.

Mówi się, że darowanemu...ALE. Myślałam, że nie przeczytam szybko nic gorszego niż pozycja, której niedawno dałam 3 gwiazdki - niestety, ta książka zbierze ich ode mnie jedynie 2 - jedną za ładną okładkę (wyd. Skrzat 2007) , drugą za chęci autora, żeby coś stworzyć. Ciężko połapać się o co chodzi, gdzie jest zmiana narratorów, jak już się czlowiek połapie to nagle zalewają go opisy dziwnych stworzeń, obrzydliwych scen i infantylnych rozwiązań. Z jednej strony miało być chyba śmiesznie (postać detektywa),z drugiej strasznie (sceny zabójstw),z trzeciej chyba pikantnie (motywy dziewic, zapładniania i akcja ostatnich rozdziałów ) ale było nudnie, denerwująco i "na siłę". Szkoda!

Książka mnie nie porwała, chociaż jest krótka to historia momentami jest bardzo zawiła, a przez to średnio zrozumiała., 4 gwiazdki otrzymuje za przemycenie do opowieści elementów słowiańskiego folkloru

jak na 1 książke którą kupiłem sam z siebie to całkiem fajna

jak na 1 książke którą kupiłem sam z siebie to całkiem fajna

Główny bohater, detektyw specjalizujący się w wyjaśnianiu zjawisk paranormalnych trafia do wsi Bogumiłowniki, gdzie dzieją się iście piekielne sprawy. Czy uda mu się wykorzystać nadprzyrodzone zdolności i uwieść pewną młodą dziennikarkę, aby pokonać Księcia Ciemności?

Książka napisana w dobrym stylu, łatwo się czyta, ładnie wydana, ale strasznie razi mnie wszechobecny okultyzm. No i czy rozdziewiczenie młodej kobiety jest na prawdę jedynym sposobem na pokonanie złych mocy? Marny pomysł...

P.S. Zazwyczaj szanuję książki, ale tą po przeczytaniu po prostu wyrzuciłem do śmietnika.

Ta książka jest tak banalna i bezsensowna że aż śmieszna. Jeden wielki bezsens bez grama prawdziwych emocji i napięcia. Nie polecam, totalna bzdura.

• Thesaurus
  • Za piątala
  • Nie warto było czytać
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Upiorny mleczarz