To zależy (pop-up)

Okładka książki To zależy (pop-up) Janik Coat, Bernard Duisit
Okładka książki To zależy (pop-up)
Janik CoatBernard Duisit Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Mini pop-up interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
2019-11-01
2019-11-01
14 min.

Okładka książki Co porabiasz? (pop-up) Olivia Cosneau, Bernard Duisit
Co porabiasz? ... Olivia Cosneau, Ber...
Okładka książki Co to za smutna mina? (pop-up) Bernard Duisit, Élisa Géhin
Co to za smutn... Bernard Duisit, Éli...

Od dziecka lubię książki rozkładanki, więc z zaciekawieniem sięgam po te wyszperane w bibliotekach. "To zależy" spodobało się mi i mojemu synowi od pierwszego obejrzenia. Książka zawiera bardzo ładne ilustracje. Elementy ruchome są oparte na pomyśle zmiany ubranek bohaterów. Temat dopasowywania ubrań do pogody, okazji itp. to na pewno coś bliskiego maluchom.

Jak się przekonaliście w recenzji sprzed kilku dni, pop – upy to świetna forma rozrywki dla najmłodszych. Jednym z wydawnictw, dzięki którym możemy cieszyć się takimi książeczkami jest wydawnictwo Dwie Siostry. Seria pop – upów, która wyszła spod ich skrzydeł, jest niezwykle bogata, ciesząca oko i pouczająca. Dzisiaj z chęcią Wam opowiem kilka słów o tytule „To zależy”.

Pop – up „To zależy” to arcyciekawe podejście do tematu ubierania się. Dla dzieci jest to bardzo ważny aspekt w życiu, niejednokrotnie buntują się przeciw wielu warstwom zakładanym w zimie, nie rozumieją, dlaczego w czasie deszczu powinny nosić płaszcz przeciwdeszczowy, a w zimie czapkę czy rękawice. Czasem nie widzą różnicy w pogodzie, kiedy dorastają uczą się, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Pomocnym w tej nauce może się okazać właśnie tytuł „To zależy.

Głównymi bohaterami tej książeczki są zwierzątka, które stają przed pytaniem, w co się ubiorą. Każda odpowiedź na to pytanie rozpoczyna się od „To zależy..” I zwierzątka podają powody, od których może zależeć ich obecny ubiór, a obrazki ukazują dwa warianty odzieży, jaką mają na sobie. Oczywiście, nie wszystko zależy tylko od pogody. Bohaterowie biorą również pod uwagę swój humor, to, co będą robić w danej chwili, itp.

„To zależy” to bardzo pouczający, kolorowy, niezwykle miły i arcyciekawy pop – up, który śmiało można serwować już 3 latkom, rozpoczynającym swoją przygodę z wybieraniem strojów, decydowaniem o sobie, poznawaniem powodów, dla których coś dzieje się w ten czy inny sposób. Takie książeczki to świetna inwestycja w naukę dziecka, szansa na to, że dziecko nas szybciej zrozumie, albo chociaż spojrzy na uwagi rodzica przychylniejszym okiem, a także pewna ochrona przed buntem. Z czystym sercem polecam, dla mnie to była świetna zabawa, dla córki również, choć zanim zacznie w 100% rozumieć, co dzieje się w książeczce, to myślę, że trochę czasu jeszcze minie.

To zależy opowiada o tym, w co bohaterowie mają się ubrać. A wszystko zależy od wielu czynników- pogody, nastroju. Dlatego jeśli chcecie się przekonać jakie ubranko założą to również polecam sięgnąć po książkę. Jest przejrzysta i idealna dla malucha. Polecam dla dzieci do 3 lat 😊

• Dla dzieci
  • Ruchome
  • Dla szkrabów
  • Żłobek
  • Dwie Siostry
  • Bobo
  • Przeczytane w 2022
  • Przeczytane Marcelince

Dodaj cytat z książki To zależy (pop-up)