Félix i niewidzialne źródło

Okładka książki Félix i niewidzialne źródło
Éric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Cykl o Niewidzialnym literatura piękna
literatura piękna
Cykl o Niewidzialnym
Félix et la source invisible
Znak Literanova
2019-11-11
2019-11-11
Data 1. wydania:
2019-01-02
Łukasz Müller
literatura francuska

Uwielbiam Schmitta i ta opowieść bardzo mi się podobała . Książka traktuje o poszukiwaniu źródła , ale jakiego to czytelnik się dowie w jej wnętrzu . Wartościowa książka , nietuzinkowa , oryginalna. Taki właśnie jest Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt po raz kolejny zabiera nas w świat wiary, nadziei i strachu. "Felix i niewidzialne źródło" opowiada m.in. o naszych korzeniach, rodzicielstwie, chorobie bliskiej osoby czy radzeniu sobie z własnymi lękami.

Fabuła jest owiana lekkim mistycyzmem, czego po prostu nie da się nie wyczuć. Niektórych to zachwyci, innym będzie przeszkadzać. Ja umościłam się...

Przeczytałam dwie pozycje tego autora, obie pozostaną w moich myślach i mojej biblioteczce. Ten tytuł jednak do nich nie dołączy.
Oczywiście po zapoznaniu się z tą książką można wyciągnąć wiele wniosków i życiowych mądrości, niestety są one powciskane pomiędzy zbędne i trochę męczące wątki.
Sam Felix jest uroczym i mądrym chłopcem, który całym sercem kocha swoją mamę....

Tam gdzie inni w tej książce zobaczą piękno, ja dostrzegam tylko wyniosłość i fałsz autora. Niestety kolejny raz nie potrafię ujrzeć głębszego przesłania w nowszych powieściach Schmitta. Dla mnie pisarz komplikuje to co brzmi najlepiej, gdy jest przekazane w jasny i prosty sposób. Nie trafiły do mnie wymyślne określenia i opisy. Zdziwiło mnie też to, że tytuł ten w mojej...

Książka dla mnie o tyle wzruszająca i bardzo przyjemna co zwyczajnie ciekawa i pełna optymizmu. Mały chłopiec walczący o powrót mamy do zdrowia pokazuje, że bez względu na wiek możemy zrobić wszystko co się da, byle uratować swoich najbliższych.
Piękna, mądra i w gruncie rzeczy radosna w swoim przesłaniu powieść czyta się szybko, ale zostaje w pamięci na długo.

Cudowna, mądra historia, która zostawia bardzo pozytywne wrażenie. W sam raz na zimowy wieczór lub dwa, bo czyta się ja bardzo szybko. Zachęciła mnie do tego, żeby sięgnąć za pozostałe opowieści autora.

Kolejna książka Schmitt, która nie zawiodła. Pełna przemyśleń, nieoczywistości. Czyta się szybciutko. Polecam.

To książka, której głównym przesłaniem jest to, że nic nie jest tym czym się wydaje i nikt tym, kim nam się na początku wydaje. Pokazuje, że pospieszna i powierzchowna ocena ludzi lub sytuacji nie przynosi nigdy nic dobrego. Że trzeba sięgać głębiej. Głębiej w siebie i głębiej w innych. Odnosi się generalnie do duchowości (miłe smaczki afrykańskie) i siły życiowej, jaką...

10/10 - nic się nie zmieniło. Uwielbiam książki tego autora. Są krótkie, ale bardzo uczuciowe, głębokie po prostu piękne.
Historia 12letniego Frlixa i jego mamy. Mamy, która stała się ofiarą „depresji”. Podróż w życie mamy, która ukrywała swoją przeszłość przed synem. Co odkryje chłopiec, kogo spotka i czy odzyska uśmiech rodzicielki w którą tak bardzo wierzy. Poruszająca...

Cudowna książka o poszukiwaniu sensu życia. Bardzo lubie książki Schmitta. Są takie...do przemyśleń, z głębokim podtekstem. Polecam.

• 2019
  • 2020