Niebo. Encyklopedia

Wilga
2019-01-01
2019-01-01
encyklopedia dla dzieci niebo

Wspaniałym kompendium wiedzy o kosmosie okazała się książka od Wydawnictw Wilga "Niebo. Encyklopedia" którą synek od razu zaczęły przeglądać, gdy została rozpakowana, nie mogły oderwać się od niej przez długi czas. Kubuś pokazywał palcem i prosił o przeczytanie mu opisu.

Publikacja jest zbiorem chyba wszystkich informacji, jakie istnieją o niebie. Książka zabiera nas na wspaniałą przygodę po niebie. Na pierwszych stronach znajdziemy wiadomości związane z obiektami, jakie znajdziemy na tytułowym niebie, planety, naturalne satelity planet, meteory, gwiazdy podwójne i wielokrotne, mgławice i wiele, wiele innych. Szczerze mówiąc niektóre nazwy, jakie znalazłam na kartach książki, były mi obce, tu przychodzi mi tylko na myśl jedno, to, że człowiek całe życie się uczy.

Jeśli interesują Was gwiazdozbiory, to książka właśnie dla Was. W książce zilustrowano i opisano szczegółowo wszystkie gwiazdozbiory. W lekturze wyszczególniono gwiazdozbiory, jakie możemy wypatrzeć na niebie w poszczególnych miesiącach roku.

Na niebie oprócz gwiazdozbiorów znajdują się również planety, czytając encyklopedię, poznamy wszystkie planety, począwszy od Słońca następnie Księżyc, Wenus i Merkury, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Wszystkie opisane ze starannością i dbałością o szczegóły.

Napiszę troszkę o samym wydaniu, kartki są grube i połyskujące co chroni je przed zabrudzeniami, oprawa sztywna i to także duży plus dla wydania, gdyż taka książka posłuży nam długie lata. Nie możemy pominąć ilustracji i fotografii, które bardzo zachwycają swoją kolorystyką. Tak naprawdę to mogę je przeglądać bez końca.

• Dla Blanki
  • Posiadane