Pomocnik historyczny nr 8/2019; 1939. Jak rozpętała się II wojna światowa

Okładka książki Pomocnik historyczny nr 8/2019; 1939. Jak rozpętała się II wojna światowa
Redakcja tygodnika Polityka Wydawnictwo: Polityka Seria: Pomocnik historyczny Polityki czasopisma
czasopisma
Pomocnik historyczny Polityki
Polityka
2019-08-21
2019-08-21
Polityka historia czasopisma II Wojna Światowa

kawał dobrych faktów czemu Pan Adolf się odważył najechać bez skrupułów. warto poświecić czas tej publikacji. Jak zawsze Polityka ta nie kłamie

Jak praktycznie każdy pomocnik historyczny z "Polityki" stoi na wysokim poziomie. Wysoki poziom merytoryczny, potwierdzony udziałem kilku najlepszych polskich historyków zajmujących się epoką. Jak zwykle dodatkowo "Poradniki" często wypełniają niszę wydawniczą, bo ja osobiście ostatnio nigdzie nie spotkałem się z podobną syntezą w formie książki. Poza tym tradycyjnie dla serii: dużo bardzo porządnych zdjęć, map infografik i tabelek. Trzeba jednak pamiętać że jest to synteza i nie ma pretensji do kompendium, z drugiej strony około 130 stron w formacie A4, przy czytaniu okazuje się dużo obszerniejsze niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Dodaj cytat z książki Pomocnik historyczny nr 8/2019; 1939. Jak rozpętała się II wojna światowa