Rebelia. Kościół katolicki i rewolucja kulturowa

Okładka książki Rebelia. Kościół katolicki i rewolucja kulturowa E. Michael Jones
Okładka książki Rebelia. Kościół katolicki i rewolucja kulturowa
E. Michael Jones Wydawnictwo: Wektory filozofia, etyka
filozofia, etyka
Catholic Church and the Cultural Revolution
Wektory
2019-09-01
2019-09-01
Jan Przybył
rebelia marksizm kulturowy kościół katolicki wiara reich

Siła religii tkwi w jej niezmienności. Ewangelia i pisma Ojców Kościoła, wystarczająco ukazują czym ma być Katolicyzm. Wszelkie rewolucje, schizmy, nowinki i uleganie presji mód - tylko mąciły obraz Prawdy. Kościół od czasu Soboru Watykańskiego II, od podjęcia dialogu z innowiercami, od modernistycznych poluzowań i niewytłumaczalnych błędów - ustępuje pola, przegrywa walkę o rząd dusz, o wartości i najświętsze podstawy naszej religii. Tylko powrót do tradycji, Ewangelizacja, moralna odnowa i surowość reguł - mogą przywrócić wielkość Kościoła. Do tego trzeba wielkiej wytrwałości, ogromnej pracy i jeszcze większej wiary.

Fakty nieznane czesto, jak i "szare" eminencje wplywajäce na rozklad Kosciola. Rozdzialy lepsze i gorsze - ogölnie warta przeczytania by rozumiec co sie dzis dzieje i dla czego.

Jedynie co razi to powtarzana przez autora mantra o judeochrzescijanstwie....i choc w ostatnim rozdziale autor dokladnie wskazuje na röznice i dlaczego zydzi tak chrzescijanstwa nie nawidzä, niestety nadal gledzi o judeochrzescijanstwie...albo albo - nie ma zadnego wspölnego mianownika!

Michael E. Jones opowiada o przebiegu walki przeciwko moralności i etyce katolickiej na różnych frontach, głównie tego, co wydarzyło się w USA na przełomie lat 60. i 70., w czasach tzw. rewolucji seksualnej. Rewolucja ta przetoczyła się również przez Kościół, zarówno wśród wiernych, jak i samego duchowieństwa (nawet na wysokich szczeblach).

Przeróżne parafilie, zabijanie nienarodzonych, rozwiązłość, promowanie tego wszystkiego w ramach edukacji seksualnej, itp.),przestały być odrzucane, stały się „neutralne”, a nawet „pozytywne”. Nie ma już grzechu i prawa naturalnego, jest „prawo wyboru”. A wszystko to w imię „wolności religijnej”.

Pozwoliliśmy sobie wmówić chociażby, że kwestia tzw. aborcji jest stricte osobistą sprawą zależną od moralności, a ochrona życia to „narzucanie zasad wiary”. Fakty medyczne jednoznacznie mówią, że embrion ludzki czy płód ludzki to nie jakieś obce gatunki, ale żywe organizmy z gatunku homo sapiens, czyli po prostu ludzie. Nie zmieni tego wiara bądź jej brak. Podobnie jest z edukacją seksualną typu C.

Jones wskazuje, w jaki sposób liczne amerykańskie organizacje czy uczelnie związane z Kościołem zostały „wykastrowane ze swojej katolickości” i stały się katolickie jedynie z nazwy. Pokazuje, jak manipuluje się ludźmi przy użyciu psychologicznych trików oraz pieniędzy, by wprowadzali w błąd kolejne grupy ludzi np. teorią o przeludnieniu, krytyką dziewictwa jako zacofania w rozwoju psychologicznym. Wskazuje, jak w samym Kościele odrzucenie przywiązania do praktyk religijnych na rzecz różnych „wynalazków” powoli rozbija go od środka.

„Rewolucja…” jest bardzo amerykocentryczna. Trudność w odbiorze sprawiały mi dość liczne wypowiedzi na temat Żydów jako „twórców zła”. Jasne jest, że organizacje żydowskie są na pewno bardziej wpływowe i silne za oceanem, niż u nas, ale mimo wszystko wizja, jakoby Żydzi mieli sterować naszymi umysłami niczym Spectre z filmów o Bondzie brzmiała mi nieco dziwnie. Nie mogę też zgodzić się z wyjątkowo mocną krytyką papieża Benedykta XVI.

Co ważne, książka Jonesa nie jest felietonem ani traktatem filozoficznym, lecz opiera się w dużej mierze na dokumentach i wypowiedziach realnych osób. Jako dziennikarz autor miał okazję rozmawiać z wieloma osobami z „drugiej strony frontu” i te wypowiedzi konsekwentnie przytacza.

Mamy także wiele cytatów z publikacji np. na temat promowania pedofilii, które próbuje się dzisiaj cenzurować i ukrywać, ze względu na ich demaskatorski charakter wobec nadal działających osób czy organizacji. Dlatego uważam, że warto tę książkę przeczytać, nie bezkrytycznie, ale mądrze – by móc zobaczyć, jakie taktyki stosują wrogowie moralności i nie dać się złapać na przeróżne sztuczki, na które już i tak wielu polskich zarówno działaczy katolickich, jak i duchownych niestety się złapało.

Przeróżne parafilie, zabijanie...

• Religia