The Long Walk

horror
Pocket Books
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki Czarny Dom Stephen King, Peter Straub
Czarny Dom Stephen King, Peter...
Okładka książki Mroczna Wieża: Długa droga do domu Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...

Cała historia skupia się na teraźniejszość. Nie wciąga, ale intryguje jak dobre reality show: kto ukończy Wielki Marsz? Dobra książka o ludzkiej psychice i wytrzymałości.

aktualne, wstrząsające, nigdy w życiu ponownie po nią nie sięgnę :)

aktualne, wstrząsające, nigdy w życiu ponownie po nią nie sięgnę :)

Bardzo brakowało mi pokazania motywów bohaterów dla których wzięli udział w tytułowym wielkim marszu : /
Fabuła jest w stanie być nużąca i mało interesująca, lecz mnie aż tak bardzo nie zmęczyła, być może przez styl pisania autora?
Nie przepadam także za otwartymi zakończeniami.
Nic specjalnego, dało się wycisnąć więcej z tego pomysłu na książkę.

Nie przepadam także za otwartymi zakończeniami.
Nic specjalnego, dało się wycisnąć więcej z tego pomysłu na książkę.

Super książka!
Pierwsza Kinga i chyba nie ostatnia.

Super książka!
Pierwsza Kinga i chyba nie ostatnia.

Czasami jest tak, że po prostu masz ochotę sięgnąć po Kinga. Postanowiłem więc po ok. 10 latach odświeżyć sobie "Wielki marsz"

Czy jest to właściwie książka postapokaliptyczna? Cóż, mniej więcej w podobnym stopniu jak "Dallas 63" jest książką o zabójstwie JFK. :)

No właśnie, cały King. Jasne, że po lekturze brakuje nam paru kropek nad i, ale z drugiej strony, czy znając Mistrza można było spodziewać się czegoś innego niż spektrum umysłu nastolatków, którzy zbyt szybko musieli dorosnąć i...umrzeć?

Czuć tu klimat tego wczesnego Kinga, który miał niezwykłą moc tworzenia niesamowitych historii opartych na prostych pomysłach. Jasne, "Marszowi" sporo brakuje do najlepszych pozycji w dorobku autora (książka wydaje się też jednocześnie za krótka i za długa),choć i tak zestarzała się dużo lepiej niż historie o morderczych maglownicach!

Dziś Stephen pewnie popełniłby taką historię w 4 częściach po 900 stron każda, ale to już inna historia. :)

Mocna książka, dobrze się czytało. 2 dni i skończona.

Mocna książka, dobrze się czytało. 2 dni i skończona.

Według mnie najlepsze książka Kinga.

Według mnie najlepsze książka Kinga.

Nie jestem w stanie nic innego napisać tylko to że dla mnie jest to genialna książka 👑

Książka opowiada losy stu młodych mężczyzn, którzy biorą udział w corocznym Wielkim Marszu. Nie wolno im się zatrzymać ani zwolnić, gdyż stawką jest ich życie. Praktycznie można przewidzieć od razu kto wygra, jednak samo zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, nie spodziewałam się tego co zrobił główny bohater.

Niestety nie dałem rady. Nuda, nuda, nuda...

Niestety nie dałem rady. Nuda, nuda, nuda...

• Stephen King
  • King