Opowiem ci o zbrodni t.2

Crime+Investigation (tom 2)
literatura faktu
2019-09-18
Prawdziwe historie znani pisarze bestseller serial telewizyjny

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni t.3 Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska
6,7
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...
Okładka książki Mara Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Pionek Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Kamień Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
7,5
Kamień Małgorzata Fugiel-K...

Bardzo ciekawy pomysł projektu, by przodujący pisarze literatury kryminalnej, na kanwie spraw z prawdziwych przestępstw, tworzyli opowiadania. Od razu przypomniał mi się miesięcznik "Detektyw", który kiedyś namiętnie czytywałam, zwłaszcza że był okraszany świetnymi rysunkami. Coś podobnego otrzymałam w tej książce i jestem w zupełności zadowolona z tej lektury. Oczywiście...

Dosyć nierówne. Zarówno pod kątem spraw (są sprawy ciekawsze i mniej ciekawe), jak i samego wykonania. Nie ma w tym tomie takich wpadek jak opowiadanie Bondy z poprzedniego tomu, ale najsłabiej wypadła Joanna Opiat-Bojarska (zbyt lekko i za dużo wulgaryzmów - źle się to czytało). Ciekawe, że opowiadania Marty Guzowskiej i Igora Brejdyganta, z którymi inni czytelnicy mają...

Czyta się lepiej niż 1 część, wciąga równie fajnie. Jedynie narracja opowiadania Guzowskiej jest irytująca.

Tutaj podobnie jak w pierwszej części książki prawie wszystkie historie były mi znane z kanału Crime+Investigation. Nowością była dla mnie satanistyczna historia z Rudy Śląskiej, o której wcześniej chyba nie słyszałam. Jak dla mnie książka lepsza od pierwszej części. Najgorzej z całej książki czytało mi się część "Game Over".

"Ona go kochała, on ją zabił"
"Oszukiwanie...

Kolejna z tej serii i kolejna, która mnie wciągnęła. Ale lubię takie klimaty. Choć w tej części jakoś mniej do mnie przemawiały te historie to mimo wszystko warte przeczytania.

Moim zdaniem slabszy tom od pierwszego. Opowiadania mocno nierowne. Najbardziej podobalo mi sie opowiadanie Chmielarza, Czornyja i Puzynskiej. Po raz kolejny Guzowska irytowala narracja, powtorzeniami i stylem bardziej przypominajacym raport niz opowiadanie i ta czesc podobala mi sie najmniej. Kuzminscy przesadzili z dlugoscia tej formy a Opiat - Bojarska zatopila swoje...

Kolejny zbiór opowiadań który jest super. Szybko się czyta. Każde opowiadanie ma swoją tajemnicę. Polecam

Druga część "Opowiem Ci o zbrodni" wbiła mnie w fotel jeszcze bardziej niż pierwsza.
Wojciech Chmielarz i Max Czornyj to po prostu miód na moje serducho, aż mam ochotę poznać bliżej twórczość Pana Wojciecha.
Myślałam, że w poprzedniej części został wyczerpany limit okropieństwa, ale jak widać człowiek może być bardziej obłąkany.

Druga część jest chyba lepsza niż pierwsza, jak na antologię prezentuje równy poziom opowiadań. Podoba mi się ten pomysł na przedstawienie znanych polskich spraw kryminalnych. Chętnie przeczytałabym trzecią część.

Druga część opowiadanych przez autorów kryminałów zbrodni, które wstrząsnęły Polską.
W tej części głos zabrali:
Wojciech Chielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Joanna Opiat Bojarska, Malgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. Każdy z pisarzy przeanalizował i opisał historię starając się zrozumieć co doprowadziło do tragedii.
Tak samo jak w poprzedniej części...

Dyskusje

• 2019