Portugalia do zjedzenia

Bartek Kieżun Wydawnictwo: Buchmann literatura podróżnicza
Buchmann
literatura podróżnicza
2019-10-02

Nie pozwalają nam jeździć po świecie podczas pandemii ale Bartek Kieżun nam to umożliwia w swej książce.. Oprócz pysznych przepisów uraczył nas pięknymi opowieściami o miastach, miejscach i smakach Portugalii.

Fantastyczna podróż nie tylko kulinarna! Smaczna alternatywa dla braku podróży ze wzglądu na ograniczenia pandemii. Świetnie się czyta, tak! Czyta! Bo to nie tylko książka z przepisami :)

Może moja opinia nie jest obiektywna bo kocham Portugalię jak człowieka i jestem pewnie zaślepiona tą miłością, ale książka bardzo przypadła mi do gustu. Podoba mi się połączenie historii, zabytków z miejscową kuchnią. Do tego wydanie książki jest bardzo ładne i eleganckie. Lektura była samą przyjemnością i już wiem gdzie się wybiorę przy kolejnej wizycie w Portugalii.

Mieszanka kultury, sztuki, architektury i kulinariów.
Takie przewodniki kulinarne czy kucharskie książki turystyczne lubię najbardziej.
Bo nie ma to jak poznawać kraj od kuchni.

REWELACJA!

Na półkach: , , , ,

IG @angelkubrick

Są dwa rodzaje podróżujących. Jedni robią schematyczne zdjęcia wpisujące się w aktualne trendy na Instagramie, drudzy poszukują ludzi i smaków kuchni, którą Ci ludzie tworzą. Bartek Kieżun zdecydowanie poszukuje, a miejsca i smaki gromadzi w swoich wyjątkowych książkach kulinarnych, które są połączeniem przewodnika po zakątkach, w których trzeba być, by...

Pan Bartek to ma smykałkę do takich książek! Dla mnie to nawet nie książka kucharska, a album kucharski - pełen pięknych zdjęć z Portugalii, przeplatany przepisami i którymi opowieściami. Czekam na kolejną!

• Chcę w prezencie
  • Kucharskie