Atlas turystyczny Pragi

Wydawnictwo SBM
2017-01-01
2017-01-01
Praga

Dawka informacji o najciekawszych obiektach turystycznych Pragi okraszona efektownymi zdjęciami. Do tego parę słów o historii miasta i kilka mapek. Całość ładnie wydana w twardej oprawie. Brzmi nieźle, ale w praktyce "Atlas turystyczny Pragi", będący wszystkim tym po trochu, nie sprawdza się ani jako przewodnik na kilkudniowy wypad, ani jako kompendium wiedzy o mieście, ani jako album.

Nie można odmówić autorowi krótkiego i maksymalnego przekazania najistotniejszych informacji w pigule dotyczących Pragi. Autor atlasu proponuje różnorodne trasy turystyczne podzielone ze względu na każdą strefę miasta — Hradczany jako najbardziej widokowa i czarująca w zaułki i uliczki najstarsza dzielnica Pragi, trasa dawnych czasów, czyli propozycja długiego spaceru po okolicznych zamkach, Mała Strana, romantyczne Stare i Nowe Miasto z najdłuższym placem Wacława, żydowska część, czyli Josefov z licznymi synagogami skumulowanych w niedużym od siebie odstępie, czy krótka opowieść o wszystkich mostach łączących dwie części miasta przez rzekę Wełtawę. Najbardziej rozbudowana część fotograficznego albumu to chronologicznie przedstawione miejsca warte obejrzenia (klasztory, kościoły, mosty praskie, muzea ikonicznych postaci związanych z miastem, miejsca wystawianej sztuki, liczne pałace i zamki, czy miejsca rekreacji i odpoczynku lub uznanych piwiarni słynnych nie tylko w całej Pradze, a nawet i w Europie).

Jeden z lepszych przewodników, jakie kiedykolwiek miałam w rękach. Jak dowiadujemy się z okładki, autor "jest licencjonowanym przewodnikiem po Pradze, pilotem wycieczek, tłumaczem, a także certyfikowanym piwoznawcą", także zna się na rzeczy. Piękne zdjęcia i mnóstwo ciekawostek. Polecam!

• Podróżnicza, turystyka
  • Moja biblioteka