Koniec warty

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
End of Watch
2019-09-18
2016-06-08
Data 1. wydania:
2016-06-07
Rafał Lisowski
Albatros
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
End of Watch
Bill Hodges (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2019-09-18
Rafał Lisowski
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
Inne

Oficjalne recenzje i

Ostatnie starcie

[ 1 ] Link do recenzji

Trzecia i ostatnia część "przygód" zafascynowanego samobójstwami psychopaty i jego nemezis detektywa Hodgesa. Chyba najlepsza z nich wszystkich, jest to kompilacja dobrego kryminału i horroru (zjawiska paranormalne) 🙂

Czytało się dobrze, ale czegoś mi zabrakło.

Czytałem prawie wszystkie książki Kinga ale nigdy tak banalnej i słabej . Ostatnie pozycje prawie w komplecie -niestety -mają posmak massproduction ale nic nie było tak złe jak Koniec Warty -sztampowe, słabo napisane, nie budzące zainteresowania czytelnika - a koncówka (a to było zakończenie trylogii!) wywołuje emocje podobne do wczorajszego meczu Włochy-Polska:)

"Koniec warty" to III część trylogii z detektywem Billem Hodgesem. Różni się ona od pozostałych części tym, iż w tej fabule King zawarł elementy paranormalne.
Książkę czytało się przyjemnie i lekko, chociaż u mnie ostatnio z czasem na czytanie to jakoś kiepsko😕
Twórczość Kinga bardzo lubię, mam już trochę jego powieści w swojej biblioteczce, no ale ta pozycja mnie nie...

To już koniec.. :(

Wielka szkoda, ponieważ trzeci tom o detektywie Hodgesie wciągnął mnie równie mocno, jak dwa poprzednie.

Po pierwsze szkoda, że to już koniec serii.
Po drugie szkoda, że tak się to skończyło. Moim skromnym zdaniem należało zakończyć książkę na przyjęciu urodzinowym w szpitalu.
Po trzecie i od tego należało zacząć jest to King w może nie najlepszej,...

Bardzo efektowne zakończenie trylogii „Pan Mercedes”. Stephen King w „Końcu warty” prowadzi nas na finisz starcia detektywa Hedgesa i psychopaty Brady’ego. Tu mamy już typowego Kinga z całym dobrodziejstwem inwentarza, choć to zdecydowanie nie są Stukostrachy :)
Autor ciekawie poprowadził historię, akcja trzyma w napięciu - czyta się szybko i z wypiekami na twarzy....

Najbardziej paranormalny, ale i najbardziej prawdziwy tom, wzruszający. Bo to koniec warty.

To ostatnia część trylogii kryminalnej z Billem Hodgesem jako policjantem, a później detektywem w roli głównej. Dla mnie to nie kryminał, ale science fiction z elementami kryminału. Dominuje to wątek paranormalny jak przejmowanie umysłu i ciała przez unieruchomionego fizycznie, ale sprawnego psychicznie katatonika, umieszczonego w zakładzie psychiatrycznym. Słynny już Pan...

Moim zdaniem do połowy szło naprawdę bardzo dobrze, a później wątek zaczął się wlec. Z całej serii chyba najciężej szło mi z tym tomem, jednak warto przeczytać dla samego zakończenia historii o Panu Mercedesie.

Dyskusje

4 420