Koniec warty

Okładka książki Koniec warty
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2016-06-08
Data 1. wydania:
2016-06-07
Rafał Lisowski
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
Inne

Oficjalne recenzje i

Ostatnie starcie

Link do recenzji

497 70 385

Jedna z moich ulubionych, choć nieco przydługa

Jedna z moich ulubionych, choć nieco przydługa

Końcowy tom trylogii wydaje się najsłabszy. Historia i pomysły z potencjałem na pewno. Jednak fragmentami lekko przydługo i powtórzeniowo. Niemniej jest to dobra książka i warto po nią sięgnąć.

Różnie czytało mi się ten tom. Poprzedniczki na pewno były zdecydowanie lepsze.
Jednak mimo kilku nużących momentów książka jest dobra. Zmienia się nieco klimat, szkoda, bo seria jako przyziemny kryminał bardzo przypadła mi do gustu, ale nie zawiodłam się. Historia ogółem nadal jest świetna, zakończenie jest wręcz idealnym zwieńczeniem całości.
Istotnym tematem poruszonym są tu samobójstwa. Odwieczny problem, który pewnie istniał będzie zawsze. Bo "samobójstwo jest zaraźliwe" a sygnały często pozostają niezauważone. Wtedy "za późno zawsze przychodzi za wcześnie".
Podsumowując: seria bardzo mi się podobała, zostanie ze mną na długo.
Polecam!

Różnie czytało mi się ten tom. Poprzedniczki na pewno były zdecydowanie lepsze.
Istotnym tematem poruszonym...

Jak na Kinga to nawet z klasą, aczkolwiek "główny zły" miał być chyba bardzo fascynujący a jakoś moim zdaniem jak na geniusza zła to wypadł raczej blado. Niewątpliwie jest to postać odrażająca - sceny z jego udziałem mierziły mnie. Początek ciekawy, a później jak to u Kinga - powieść skręca w dziwne strony, czasem ciężko ją traktować poważnie, poza tym przegadana. Ostatnie 100 stron tylko przeglądałam, można je streścić w kilku zdaniach.

Po lekturze książki w mojej głowie pływają różnorakie myślo-ryby. Jedne podpowiadają, że to nie do końca super lektura, a inne, że rewelacyjna. Na szczęście tych drugich jest więcej, czego dowodem jest wystawiona ocena.
Panie King, ukłony i podziękowania od wiernego czytelnika.

Panie King, ukłony i podziękowania od wiernego czytelnika.

Najlepsza z całej trylogii, dobre zakończenie cyklu.

Najlepsza z całej trylogii, dobre zakończenie cyklu.

Świetne zakończenie cyklu o Billu Hodgesie. Niezły klimat.

Świetne zakończenie cyklu o Billu Hodgesie. Niezły klimat.

Najlepsza z trylogii. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych tomów, które były "zwykłymi kryminałami", zawiera elementy "dziwności".

Prawdziwy koniec warty i koniec cyklu o emerytowanym policjancie Billu Hodgesie. Cały minicykl bardzo fajnie się czyta. Dobrze zarysowane postacie. No i szkoda, że kończy się śmiercią Hodgesa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo, że kocham u Kinga niesamowitą wręcz swobodę w opowiadaniu historii paranormalnych i sam "Koniec warty" uważam za udaną książkę, to moim zdaniem jest troszkę słabsza niż pierwsze dwie części przygód Billa i z tego względu daję jej pół oczka niżej więc oceniam na 7,5.

Historia dalej daje radę, postać Billa jest równie świetna co wcześniej, do tego wraca nasz ulubiony psychol z 1ki. Całość jest bardzo fajna jednak sama intryga jest odrobinkę słabsza co we wcześniejszych częściach mimo tego, że jest równie angażująca.

Tak czy siak polecam, jest to udane zakończenie trylogii o Billu Hodgesie.