Znalezione nie kradzione

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Finders Keepers
2019-09-18
2015-06-10
Data 1. wydania:
2015-06-02
Rafał Lisowski
Albatros
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
Finders Keepers
Bill Hodges (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2019-09-18
Rafał Lisowski
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
Inne

Nie robi takiego wrażenia, jak Pan Mercedes, ale czyta się dobrze.

Podobała mi się bardziej niż pierwsza część.

Druga część trylogii o detektywie Hodgesie. Nie pojawia się on tym razem szybko. „Znalezione nie kradzione” zaczyna się retrospekcją, gładko przechodzi do teraźniejszości. Oczywiście Stephen King nie zapomina o krwawych scenach. Król Grozy ciekawie opisuje psychofana i jego pobudki, jego życie w więzieniu. Autor zgrabnie łączy go z synem ofiary Pana Mercedesa, który pojawia...

Totalne rozczarowanie.

Świetna ksiazka. Jeszcze lepsza niż pierwsza część, fajna odskocznia i pomysł na stworzenie ciekawej trylogii, o panie Mercedesie natomiast w tej książce można trochę odetchnąć od postaci z pierwszej części jednak wciąż fajnie zostają wplecione w historię. No i oczywiście bardzo ciekawy i tajemniczy wątek głównego złoczyńcy 😉

Dzisiaj trochę krócej, a niebawem omówię każda KSIĄŻKĘ oddzielnie. Ostatnia seria Stephena Kinga - Trylogia Pana Mercedesa wzbudziła we mnie wielkie emocje i nakręciła na dalsze czytanie. Nie tylko horrorów.

Właśnie w tym rzecz, że ta seria znacznie różni się od "typowych" straszaków amerykańskiego autora. Bardzo przystępna, trzymająca w napięciu i niepewności.
Swoją...

Tylko w tle jest Bill, na początku nie wiedziałam co ma piernik do wiatraka, ale oczywiście później było fajnie wszystko poukładane! GENIALNA historia!

Dla mnie świetna przeczytałem ją szybko bardzo wciąga świetna historia i jak to King świetnie ją przedstawia

Drugi tom trylogii o detektywie Hodgesie.
Wciągające

To nie jest tylko thriller kryminalny, to także kawał dobrej psychologicznej prozy.
Powieść o fascynacji literaturą, o toksycznej relacji między pisarzem a fanem.
Bohaterowie zmagają się ze swoimi lękami i słabościami.
King kreśli ich charaktery po mistrzowsku - odsłania ich prawdziwe oblicza.
Akcja nie pędzi. Powoli nabiera prędkości. Powoli wzrasta napięcie.
Końcówka,...

Dyskusje