Znalezione nie kradzione

Okładka książki Znalezione nie kradzione Stephen King
Okładka książki Znalezione nie kradzione
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Bill Hodges (tom 2)
Finders Keepers
Albatros
2019-09-18
2019-09-18
Rafał Lisowski
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw
Inne

Okładka książki Czarny Dom Stephen King, Peter Straub
Czarny Dom Stephen King, Peter...
Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Talizman Stephen King, Peter...
Okładka książki 17 podniebnych koszmarów Ambrose Bierce, Tom Bissell, Ray Bradbury, Roald Dahl, James Dickey, Arthur Conan Doyle, Cody Goodfellow, Joe Hill, Stephen King, E. Michael Lewis, Richard Matheson, David J. Schow, Dan Simmons, Peter Tremayne, E. C. Tubb, John Varley, Bev Vincent, Bev Vincent
17 podniebnych... Ambrose Bierce, Tom...

Super książka. Trochę długo się rozkręcała, ale końcowo świetna.

Super książka. Trochę długo się rozkręcała, ale końcowo świetna.

Najlepsza część z trylogii, do tego podobała mi się tu ta przyziemność, wszystko wydawało się takie realistyczne (a to się rzadko zdarza w książkach King'a)

Książka bardzo mi się spodobała, przeczytałam praktycznie na raz. Na początku akcja trochę wolno się rozwija a potem znacznie przyspiesza ale mi to akurat jakoś bardzo nie przeszkadzało. W książce jest trochę brutalnych opisów, aczkolwiek napisane są tak że można się ich spodziewać więc jeśli ktoś jest bardziej wrażliwy to myślę że na spokojnie mógłby przeczytać pomijając te sceny.😊

Dobra, ale przez strasznie długo rozkręcającą się akcję jestem ciut rozczarowana. Ostatnie 150 naprawdę szybko przeczytalam, ale te pierwsze 300 wiało nudą, rozwleczone i przegadane.

audio - Jan Peszek - znakomity
I znakomita druga część trylogii. Tym razem akcja rozkręca się trochę wolniej ale jak już rusza pełną parą to trudno sie zatrzymać w czytaniu. Świetnie wplecione wątki z Pana Mercedesa a trio: detektyw Hodges i dwójka pomocników Holly i Jeremy są nietuzinkowi w swoich pomysłach , dowcipni i skuteczni w działaniu.
Polecam

audio - Jan Peszek - znakomity
Polecam

Bardzo dobra książka. Historia może nie porwała mnie tak, jak w przypadku Pana Mercedesa, ale każde spotkanie z Holly jest świetne. Polecam.

Super. Polecam

Super. Polecam

Gdzieś w odosobnieniu, żyje człowiek który jest jednym z najpopularniejszych pisarzy Ameryki. Stworzył niesamowitego bohatera, jedynego w swoim rodzaju buntownika Jimmyego Golda, kradnąc tym samy serca czytelników. Jednak zakończenie jego historii nie wszystkim się spodobało. Jednym z taki fanów jest młody Morris Bellamy który wraz z dwójką przyjaciół postanawia wpaść z niespodziewaną wizytą do autora. Opróżniając jego sejf trafiają na coś o wiele bardziej wartościowego niż pieniądze, na notatki zawierające nieopublikowane powieści w tym kontynuację przygód Jimmego. Morris zakopuje łupy pod drzewem koło swojego domu a w przypływie szaleństwa sam trafia za kraty więzienia. Lata później bezcenny skarb odnajduje młody Peter, którego ojciec mocno ucierpiał w masakrze Pana Mercedesa. Chłopak jeszcze nie wie, że to znalezisko doprowadzi go do szaleńca, który po ponad 30 latach odsiadki wychodzi na wolność a jego jedyny cel w życiu to odnalezienie i przeczytanie notatek pisarza. Nie cofnie się przed niczym aby w końcu poznać losy swojego bohatera chyba, że na drodze stanie mu detektyw Bill Hodges.
Na oddziale szpiatala leży Brady zwany Panem Mercedesem, wokół którego zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
Kolejny raz uczestniczymy w masakrze mercedesem, tym razem towarzysząc ojcu Petera, który stojąc w kolejce po pracę zostaje mocno ranny. Wraz z całą rodziną przeprowadza się do domu który kiedyś zamieszkiwał Morris Bellamy i tu zaczyna się główna akcja która pomału nabiera tępa. King splata historię z poprzedniej części w całość z nowymi wydarzeniami - wszystko jest logiczne i spójne. "Znalezione nie kradzione" dalej jest książką kryminalną jednak zaczyna wprowadzać (w bardzo małych ilościach) elementy paranormalne, które rozwiną się w ostatniej części. W mojej ocenie gorsza od poprzedniej ale dalej trzyma dobry poziom a sam Bill zdobył moją sympatie.
"Wszystko gówno znaczy"

84,6/100%

84,6/100%

Ta książka jest jak pociąg towarowy. Długo i powoli się rozpędza. Ale jak już nabierze prędkości to trudno go zatrzymać i sieje postrach. Uwielbiam prozę Kinga

• Stephen King
  • King