Eugenia Umińska – dama wiolinistyki we wspomnieniach Kai Danczowskiej

Akademia Muzyczna w Krakowie
muzyka Kaja Danczowska Eugenia Umińska skrzypce wiolinistyka
muzyka
muzyka Kaja Danczowska Eugenia Umińska skrzypce wiolinistyka

Wzruszająca historia głębokiej więzi dwóch znakomitych skrzypaczek - nauczycielki, mentorki i prawdziwego autorytetu życiowego Eugenii Umińskiej (1910-1980) oraz jej wybitnej uczennicy Kai Danczowskiej (ur. 1949) - ukazana poprzez bogatą korespondencję i liczne grafiki. To wielkie szczęście spotkać na swojej drodze życiowej takiego profesora, jak Eugenia Umińska, która...