Śmierć nad Donem. Klęska sojuszników Niemiec na Wschodzie 1941-1944

Okładka książki Śmierć nad Donem. Klęska sojuszników Niemiec na Wschodzie 1941-1944 Jonathan Trigg
Jonathan Trigg Wydawnictwo: Bellona Seria: Tajemnice Historii [DeAgostni] historia
historia
Tajemnice Historii [DeAgostni]
Death on the Don, The destruction of Germany's Allies on the Eastern Front 1941-1944
Bellona
2019-01-01
2019-01-01
Grzegorz Siwek

Ja tylko chciałem wyrazić opinię o opinii poprzednika.
A ja mam już dość pisania wszędzie o holocauście. tem hol. jest tak przewałkowany w każdą stronę, że naprawdę w książce o tak niszowej tematyce nie ma sensu o tym się rozpisywać bo nie podejrzewam, żeby trafiła w ręce kogoś kto nie jest już wystarczająco uświadomiony historycznie.
p.S. proszę mnie nie podejrzewać o jakikolwiek antysemityzm albo nacjonalizm jak to w Polsce w zwyczaju jak się wypowiada o holocauście .

Ja tylko chciałem wyrazić opinię o opinii poprzednika.
p.S. proszę mnie nie podejrzewać o...

Kawał historii i możliwość zagłębienia się we front wschodni. Warto zajrzeć.

Kawał historii i możliwość zagłębienia się we front wschodni. Warto zajrzeć.

Ciekawie i warto napisana historia zmagań na froncie wschodnim wojsk sojuszników III Rzeszy: Bułgarii, Rumunii, Węgier i Słowacji. Temat mało znany w światowej literaturze, tym bardziej warto sięgnąć po tą lekturę.

Całkiem przyzwoita, rzetelna, przyjemna w lekturze pozycja popularna. Polecałbym nawet niektórym historykom, np. panu Piotrowi Zychowiczowi ;)
Ale mam pewne ale:
1. Przydałoby się parę map - nie ma żadnych.
2. Wojska sojuszników III Rzeszy wg autora składały się z aniołków, które żadnych zbrodni na ludności cywilnej (nieżydowskiej) nie popełniały. No, może czasem kradli wieśniakom kożuchy i walonki. Być może były jakieś gwałty, ale od autora dużo więcej dowiemy się o gwałtach czerwonoarmistow.
3. Pojawia się podrozdzialik o Holocauście, ale napisany na odwal, niewiele się z niego można dowiedzieć.

Ale mam pewne ale:
1. Przydałoby się parę map - nie ma żadnych.

• # Posiadam
  • 04-1-3A II Wojna Światowa
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Śmierć nad Donem. Klęska sojuszników Niemiec na Wschodzie 1941-1944