Java. Techniki zaawansowane. Wydanie X

Okładka książki Java. Techniki zaawansowane. Wydanie X Cay S. Horstmann
Okładka książki Java. Techniki zaawansowane. Wydanie X
Cay S. Horstmann Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Core Java, Volume II--Advanced Features (10th Edition)
Helion
2017-09-28
2017-09-28
Piotr Rajca

Niedawno zdałem sobie sprawę, że książka programistyczna, by była dobra, musi być napisana zwięźle, ale też i ciekawie i to wszystko, o zgrozo, musi być opakowane w czytelną, ramową formę. Niestety w tej książce zabrakło tych ciekawych przykładów. Częściowo dlatego, że jest to wznowienie, które jest uaktualniane co parę lat, a większość treści jest już bardzo, bardzo stara. Dodatkowo dokładne omówienie APi poszczególnych bibliotek nie pomaga w przetrwaniu przez to ponad 1000 stronicowe dzieło.

Na uwagę zasługuje pierwszy i ostatni rozdział - o strumieniach i o metodach macierzystych. Cały czas szukam lepszej książki ze świata javy, a przeczytałem ich już wcale nie tak mało.

Swego czasu najlepsza książka o Javie.

Swego czasu najlepsza książka o Javie.

Ogólnie bardzo dobrze wyjaśnia "zaawansowane podstawy" języka. Czasami czuć jednak pewien niedosyt i to, że temat nie został wystarczająco wyczerpany.

Bardzo dobra książka wprowadzająca w podstawy zaawansowanych technik jak : łączenie z bazą danych , z serwerem czy tworzenie własnych adnotacji. Gorąco polecam.

Jeżeli chodzi o opis zaawansowanych mechanizmów dostępnych w Javie książka najlepsza w swojej kategorii. Z czystym sumieniem polecam! Na egzaminie z Javy przydała się bardzo.

Ciut inaczej ją odebrałem, jak część 1 czyli "Podstawy...". Może dlatego, że cześć rozdziałów nigdy nie wykorzystam praktycznie. Styl pisania ten sam, ale zagadnienia bardziej zaawansowane. Warto mieć, skoro już macie "Podstawy..".

super

super