Znany szum morza

Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Saga nadmorska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pascal
literatura polska
Saga nadmorska (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Świetnie się czytało tak jak i poprzednie książki z tej serii. Chociaż cała saga owiana była trochę smutkiem i niepowodzeniem kobiet w tej rodzinie co do związków to i tak była bardzo ciekawa.

Historia trzech pokoleń kobiet-babci, matki i córki. Świetna pod względem uświadamiania o tym, że warto walczyć i się nie poddawać nawet jeśli na początku pojawiają się trudności.

Trylogia pokazująca kolejne pokolenia kobiet, z których każda nosi w sobie odmienne doświadczenia. Żyły w różnych czasach.
Czasach wojny.
Czasach PRL-u.
Czasach współczesnych.

Każda musiała się zmierzyć z innymi przeciwnościami. Jednak historia każdej z nich urzeka do głębi i wzrusza. Trzy kobiety, które szukały szczęścia. Jednak czy je znalazły o tym dowiecie się czytając...

Trzeci dom bardzo mi się spodobał. Jagoda to niesamowita kobieta, potwierdza to druga połowa książki. Biedne te wszystkie kobiety z rodziny Zialczyńskich, wszystkie mocno dotknięte przez los. Ale wszystkie potrafią przetrwać każdą burzę i finalnie, z podniesioną głową witają słońce. Bardzo inspirujące.

Jedna z miliona miałkich powieści "dla kobiet". Płaskie, powierzchowne, banalne.

Saga Nadmorska to trzy tomy niezwykłej historii trzech pokoleń kobiet zmagających się z życiem, które nie oszczędza żadnej, a mimo złych doświadczeń potrafią odnaleźć nie tylko spokój ale i sens życia .
Gorąco polecam !

Trzecia i ostatnia część Sagi Nadmorskiej, opowiadająca niespokojne losy trzech kobiet, które swoje troski zawsze mogły zawierzyć morzu...

Pod względem historii jak i narracji, najmniej niestety podobała mi się ta część. Najgorsze, że nie potrafię wskazać dlaczego, mamy dalsze losy Zielczyńskich, teoretycznie zamyka to się wszystko w spójną klamrę, nawet jakiś morał można...

3 tom z serii o sile kobiet i ich losach, o nieszczęśliwych miłościach i trudach kobiet. Cała saga ciekawa, ale troszkę nudnawa czasami.

Dalsze losy, właściwie kobiet tego rodu, które mierzą się ze swoją samotnością wbrew czasom. Czy kiedykolwiek sprawy się wyprostują. Czy spokojny szum fal przełoży się na spokój w tej udręczonej losem rodzinie?

Dyskusje

• 2019