A Hat Full of Sky

Okładka książki A Hat Full of Sky
Terry Pratchett Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Świat Dysku (tom 32) Seria: Tiffany Aching fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-10-01
2015-10-01
Świat Dysku

więcej Więcej

To moja trzecia książka z podcyklu o Tiffany i póki co najlepsza. Ciekawe przemyślenia o ludzkiej naturze i nawet zahaczające o filozofię.

dałabym to do przeczytania swoim dzieciom. jednak najbardziej się cieszę, że dałam sobie.

Na półkach: , , , ,

Ciut Mali Ludzie- Nac Mac Feeglowie absolutnie mnie kupiły ;)
a Pratchet jest idealny na zimowe chandry i tyle
i aż tyle

Jak dotąd nie podchodziłem do serii o czarownicach zbyt entuzjastycznie. Rozmawiają one ze sobą w dość specyficzny, kobiecy sposób. Idealnie odzwierciedla to jak bardzo autor potrafił wczuć się w umysł kobiet, by przedstawić ich relacje i sposób bycia w jak najbardziej naturalny sposób.
Niestety książka mnie osobiście nie porywa. Zaczynałem ją czytać z 4 razy. Potem im...

ma drugie dno, a nawet trzecie jak dobrze się wczytać

Ale to jest słabe. Ale to jest nudne. Mówi się, że jest to książka raczej dla dzieci, podobnie jak cały cykl o Tiffany. Jeśli to prawda to współczuję wszystkim młodszym czytelnikom, którzy sięgnęli po ten tytuł. Tym starszym też.

Części z Tiffany Obolałą są dla mnie najsłabsze...

Wraz z tą książką zaczęła się moja przygoda z twórczością Pratchetta. Stała się jedną z moich ulubionych pozycji, często do niej wracam.

W drugiej książce z podcyklu o Tiffany Obolałej, główna bohaterka rozpoczyna zmagania z poznaniem fachu bycia czarownicą, co okazuje się zupełnie inne od tego czego się spodziewała. Dodatkowo nieśmiertelny Ulnik wytrwale śledzi niczego nie spodziewającą się Tiffany, która chciałaby po prostu być dobra w tym co robi oraz być akceptowana przez swoje rówieśniczki.

W książce...

Humor i mądrość w najlepszym Pratchettowskim wydaniu. I kropka.

3 599
    1 407