Dziewczyna z ogrodu

Okładka książki Dziewczyna z ogrodu Anka Sangusz
Okładka książki Dziewczyna z ogrodu
Anka Sangusz Wydawnictwo: Mazowieckie Cykl: Zbuntowani (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zbuntowani (tom 1)
Mazowieckie
2019-10-16
2019-10-16
Dorastanie powieść młodzieżowa pierwsza miłość

Okładka książki Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu Anka Sangusz, Anka Sangusz
Niepokorni. Dz... Anka Sangusz, Anka ...

Bardzo fajna książka, zdecydowanie polecam. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

Bardzo fajna książka, zdecydowanie polecam. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

Jak zwykle autorka nie zawodzi!

Jak zwykle autorka nie zawodzi!

Dobrze, że zakończenie sprawiło, że z ciekawości sięgnę po kolejną część. Gdyby nie to to pewnie dałabym sobie spokój z dalszym czytaniem na etapie pierwszego tomu. Z każdą kolejną książką mam wrażenie, że już to czytałam więc powoli da się odczuć powtarzalność w książkach autorki. Pozycja ta była też krótka, więc szybko można było przez nią przebrnąć.

Przeczytałam tę książkę bardzo szybko, bo styl pisania był dość lekki, aczkolwiek irytowały mnie powtarzające się literówki (choć tu akurat nie wiem, kto za to odpowiada – autorka czy ktoś, kto robił korektę).
Opisana historia nie wzbudziła we mnie jakichś większych emocji i nie poczułam dużej sympatii do bohaterów. Choć pewnie sięgnę po kolejne tomy, bo nie lubię zostawiać rozpoczętych serii i może wtedy bardziej polubię głównych bohaterów (i może przekonam się do Kamila, o którym z tej pozycji nie wiadomo praktycznie nic).

Polecam, przyjemne pióro.

Polecam, przyjemne pióro.

Ech No nie będzie to moja autorka. Spróbowałam innej powieści i znów zawód. Główna bohaterka sztuczna i nierealna . Gdzie znaleźć nastolatkę której nie zależy na ładnym wyglądzie zwłaszcza kiedy się zakochuje? I te jej wyolbrzymione problemy:( ogólnie takie papierowe te postaci autorka są każdym razem idzie w stronę utartych schematów. Niczym nie zaskakuje . Nuda

Takie pitu pitu dla dziewczynek właśnie idących do szkół ponadpodstawowych. Szkoda tylko, że przy drugim wydaniu nie wyłapano choćby błedu ortografcznego. Dla autorki pokroju pani Agnieszki to wstyd wagi wysokiej.

To dzięki takim książkom, jak "Dziewczyna z ogrodu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, z ogromnym uśmiechem na twarzy powracam pamięcią do czasów mojej młodości. Czasów, gdzie czerpało się życia pełnymi garściami, beztrosko spędzając czas z przyjaciółmi. No i te pierwsze miłości. Ach!!!

Wracając jednak do owej powieści, jest to lekka i przyjemna historia dwojga młodych osób, które dotychczasowy los niezbyt oszczędził. Z jednej strony rodzinna sytuacja Kamili może nie wydawać się aż tak tragiczna, ale brak wsparcia od matki, jej wszechobecna krytyka wobec córki i nieokazywanie pozytywnych uczuć , to spory problem dla kogoś, kto od małego nie doświadczał miłości. Co do Kacpra to mogę jedynie się domyślać jego przeszłości oraz tego, do czego jest zmuszany. Prawda okaże się w następnym tomie. Tych dwoje samotnych nastolatków połączy coś wyjątkowego. Jednak na przeszkodzie do ich szczęścia znajduje się sporo kłód.
Jest to przede wszystkim opowieść o dorastaniu, o jego problemach, szkolnych sympatiach i antypatiach, pierwszych fascynacjach i niefortunnych krokach w dorosłość. Tutaj każdy szuka akceptacji, zrozumienia i bezpieczeństwa. Jedni znajdują je w towarzystwie , inni zaś w samotności i ciszy. Ale każdy potrzebuje miłości.

Fabuła jest przewidywalna, a mimo to nie czułam rozczarowania. Czytając tę książkę, wszystko wydawało mi się realne, a niekiedy i znane. Niektórym przeszkadzał język narracji- niby przestarzały, lecz według mnie taki właśnie styl idealnie odpowiada charakterom głównych bohaterów.

Tak, wiem, moje zamiłowanie do twórczości Pani Agnieszki jest totalnie subiektywne. To oczywiste, przecież biorę Jej dzieła w ciemno i zanim zacznę czytać- już je uwielbiam. Nawet nie mam zamiaru tego zmienić. Dla mnie są one doskonałym sposobem na umilenie sobie czasu, a że czyta się je z zapartym tchem, czas mija przy nich błyskawicznie i w jak najlepszym nastroju. Już chwytam za kolejną część i popadam w błoga melancholię.

"Dziewczyna z ogrodu" to pierwsza część serii Zbuntowani. To seria o młodych ludziach, kończących szkołę średnią i wkraczających w dorosłość.

Kamila i Kacper są sąsiadami, ale i chodzą do jednej klasy w szkole. Od samego początku, od kiedy spotkali się w ogrodzie, coś zaczynają do siebie czuć. Muszą tylko określić to uczucie i nazwać. Ale nie tylko to. Kamila ma problem z Mamą, która narzuca jej pewne rzeczy, na które dziewczyna nie ma totalnie ochoty. Z kolei Kacper kryje pewną tajemnicę, której nie chce lub nie może zdradzić dziewczynie.

To naprawdę bardzo krótka książka, którą czyta się ekspresowo. Lekka, relaksująca, idealna na odpoczynek...

Dosłownie wczoraj wypożyczyłam ją z biblioteki i już w ciągu kilku godzin ją przeczytałam. Książka, która bardzo wciąga. Jest to pewnie spowodowane nastoletnimi problemami, które łączą mnie z Kamilą - główną bohaterką opowieści, ale jej życie się zmienia, gdy nieoczekiwanie poznaje Kacpra - tajemniczego chłopaka z sąsiedztwa. Jak dalej potoczą się ich losy? Czy w końcu chłopak otworzy się przed ukochaną? A co z mężczyzną, który pojawił się na ostatnich stronach? Czego chce od biednej Kamili? Już nie mogę doczekać się kolejnej części.