Setki milionów dolarów

Okładka książki Setki milionów dolarów Izabela A.
Okładka książki Setki milionów dolarów
Izabela A. Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2019-09-21
2019-09-21
zabójstwo pieniądze psychiatra sąd policja

Czy wydarzenia z przeszłości wpłyną na relacje pomiędzy głównymi bohaterami? Czy psychiatra może stworzyć udany związek ze swoim pacjentem?

Mia Ross ma 30 lat i jest biegłym psychiatrą. Dysponuje potężnym majątkiem, który zawdzięcza swojemu dziadkowi. Uwielbia drogie buty od znanych projektantów oraz drogie samochody. Jedyne czego jej brakuje to szczęście w miłości. Po dwóch nieudanych i traumatycznych związkach postanawia pozostać singielką i dać sobie spokój z mężczyznami.

Blake Maxton jest bardzo tajemniczą postacią. Z powodu wydarzeń z przeszłości, toczy się wobec niego postępowanie sądowe. Trafia do doktor Mii Ross, gdzie ma uzyskać opinię biegłego psychiatry. Ich relacja bardzo szybko się zmienia i pojawia się między nimi prawdziwe uczucie.
„Setki milionów dolarów” to typowy romans z nutką kryminału i powieści sensacyjnej. Blake jest bogatym deweloperem, który ma powiązania ze światem przestępczym. Mia jest zwyczajną kobietą, która uwielbia swoją pracę, a przy okazji bardzo dobrze zarabia. Akcja powieści jest dość przewidywalna, jednak mimo to - wciągająca, szczególnie, że na główną bohaterkę ciągle czyha jakieś niebezpieczeństwo. Przedstawiona w tej książce historia wywołuje wiele emocji – głównie tych pozytywnych.

Jednak książka ma też kilka wad. Brakowało mi w niej dokończenia wątku z wystawieniem opinii biegłego psychiatry na temat Blake’a oraz tego co się dalej wydarzyło w związku z postępowaniem sądowym. W momencie, gdy bohaterów zaczyna łączyć uczucie, urywa się wątek, który tak naprawdę zapoczątkował całą akcję powieści. Kolejną nieścisłością, która od razu rzuciła mi się w oczy, to fakt, że akcja powieści ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, a mimo to kilka razy pojawiła się w niej polska waluta. Np. „Było tam parę złotych w gotówce” albo „doceniał każdą złotówkę, którą teraz otrzymywał od szefa”. W tych sytuacjach powinna być mowa o dolarach, przecież Amerykanie nie zarabiają w złotówkach. .Następną wadą jest to, że akcja powieści dzieje się zbyt szybko. Bohaterowie ledwo się poznali, a praktycznie od razu zaczęli się ze sobą spotykać. Dodatkowo brakowało mi bohaterów drugoplanowych. Tutaj praktycznie ich nie ma, czytelnik poznaje jedynie szczątkowe informacje na ich temat i nie odgrywają oni zbyt dużej roli w powieści. Wszystko kręci się wokół Mii i Blake’a.

Mimo wszystko moje wrażenia z książki (pomimo kilku nieścisłości i urwanych wątków) są dość pozytywne. Autorka miała ciekawy pomysł na fabułę, mimo, że dość popularnym motywem we współczesnych romansach jest relacja lekarz-pacjent. Ogromnym zaskoczeniem jest również zakończenie książki. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Uwzięłam się i przeczytałam. Głównie z ciekawości. Dlaczego autor/autorka nie chce przyznać się do swojej książki? No i już wiem, i się nie dziwię. Tak słabej powieści już dawno nie czytałam. Płytka warstwa fabularna. Akcja w warstwie sensacyjno-kryminalnej bez emocji, czy choćby namiastki suspensu. Para bohaterów - cóż - dała się poznać tylko z jednej strony. Z perspektywy sypialni. Ale nie to jest przyczyną mojej niepochlebnej opinii, tylko błędy językowe. Np. zaimek "oboje" w odniesieniu do dwóch mężczyzn. Nadmierne stosowanie zaimków osobowych: ja, mój, mną, mnie, jakby w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego. No i to "ciało"! Początkowo budziło śmiech, ale po dwudziestym razie irytację. Np."Obróciłam ciało i dostrzegłam", "kierując moje ciało do drzwi wejściowych" itd. Mam zaznaczonych jeszcze kilka uwag, ale chyba wystarczy?

Matko, ale gniot. Gniot pełen pseudointelektualnych wypocin, okraszony
"scenami" rodem z harlequinów.- nadaje się chyba tylko dla mało wymagających gimnazjalistek. Nie dobrnęłam nawet do 1/3, bo samej siebie było mi szkoda, że sobie krzywdę robię czytając to coś. Jeszcze nie trafiłam na dobrą ksiązkę z wydawnictwa Novae Res.

Matko, ale gniot. Gniot pełen pseudointelektualnych wypocin, okraszony

Pani Izabela stworzyła ciekawą historię - psychiatra i jej pacjent. Tak ciekawy pomysł zawsze przyciągnie czytelnika głodnego romansów - ze mną nie było inaczej. No i przepadłam na cały wieczór.

Mia jest panią psycholog, która posiada ogromne zaplecze finansowe. Lubi to co robi (chociaż podchodzi do swoich pacjentów trochę protekcjonalnie),uwielbia drogie buty ze znanych domów mody i szybkie, stylowe i znowu DROGIE auta. A wszystko to zapewnił jej ukochany dziadek.
Blake jest przystojny, zadziorny, tajemniczy i arogancki. Jest cholernie bogatym deweloperem z licznymi sukcesami na koncie. Niestety jego poczynania plamią jego doskonały wizerunek.
Ta książka wciąga, ale ma sporo wad. Niestety nie ma motyli w brzuchu ani innych głębokich uczuć. A szkoda! w końcu to romans! Chociaż muszę przyznać - opisy stosunków były bardzo dobrze napisane i naprawdę miło się je czytało. A w polskiej literaturze dobrych opisów (szczególnie jeżeli chodzi o polskie erotyki) jest jak na lekarstwo.

Tak wiec jeżeli jest ciekawy pomysł, przyjemnie napisane zbliżenia to co poszło nie tak?

Zbyt szybka akcja, powierzchowne podejście do całej historii. Autorka w zasadzie olała wszystkich bohaterów drugoplanowych - podała nam szczątkowe informacje. Cały czas obracamy się pomiędzy Blakem i Mią i ich dramatami. Dramatami, które zaczynają robić się męczące i która powodują, że nasi bohaterzy tracą charakter. Blake z zadziornego przystojniaka, staje się bezbarwnym bohaterem. Jednego dnia jest hulaką a drugiego dnia jest pod pantoflem. O Mii ciężko cokolwiek powiedzieć - jest bohaterką obojętną, nie wzbudzającą zbyt wielu emocji.
Podsumowując - ta książka jest przeciętnym romansem.
No chyba, że porównamy go do 365 dni, wtedy można go uznać za cholernie dobry (:

Nieczęsto sięgam po takie powieści. Nie byłam do końca pewna czy się na nią zdecyduję, ale w końcu zaryzykowałam. Wstęp, pomimo że mnie jakoś nie wciągnął (wstępy prawie nigdy mnie nie porywają),to spodobał mi się, bo wyczułam w nim jakąś elegancję. Później zaczął mnie intrygować Blake i jego relacja z Mią. I przepadłam. Wszystko było takie dynamiczne, zróżnicowane. Ciągle coś się działo i nie było miejsca na nudę. Idealna na jesienny wieczór.

Nie przypuszczałam, że tak szybko zleci mi ta książka. Uporałam się z nią w 24 godziny, co ostatnio rzadko mi się zdarza. Z drugiej jednak strony nie ma się czemu dziwić. To lepiej napisana wersja Greya, a może za daleko się posunęłam z tym porównaniem. Nie ma tu krępowania, wiązania i bicia. Jest erotyk, ale podany w eleganckim opakowaniu.

Książka wciąga. Cała ta opowieść jest dla mnie do kupienia. Postacie są od początku do końca konsekwentne w swym zachowaniu. Nie ma wahania, czy zastanawiania się. Chwytają każdą chwilę i cieszą się nią, korzystając z życia. Polubiłam doktor Mia Ross, psychiatrę sądową której przyjdzie się pewnego dnia zmierzyć ze sprawą Blaka Maxtona.

Blake trafia do naszej pani doktor z przymusu sądu. W jego sprawie prowadzone jest postępowanie sądowe. Oskarżony o zabicie partnera swej matki, zupełnie temu nie zaprzecza, a w trakcie lektury okazuje się, że tego też nie żałuje. Od początku spodobał mi się jego charakter i całokształt wykreowanej postaci. Było coś w nim urzekającego. Niby taki niegrzeczny chłopiec, a jakie mocno osadzone dobre wychowanie.

Naprawdę nie ma niczego, co by mi się tutaj nie podobało. Może poza objętością, która bardzo szybko w trakcie czytania znikała. Książka mnie zaskakiwała wydarzeniami i rozwojem sytuacji. Wyzwalała we mnie uśmiech, ale i smutek. Momentami czułam irytację z Mią, a innym razem bezsilność z Blakiem.To wszystko sprawiło, że nie mogę się doczekać do kolejnej części.

Ostatnio dość często sięgam do polskich pisarzy i ta tutaj pozycja wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Wszystko się w niej zgadza i nie doszukałam się niespójności. Naprawdę miło spędzony czas. Polecam bez dwóch zdań. Naprawdę warto.

Choć dziś będzie krótki opis pozycji, to nie oznacza że nie macie po nią sięgnąć. Panowie, idealny prezent dla waszej partnerki na mikołajki. Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania i oby więcej takich perełek :-)

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Bez słów" Mia Sheridan

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : OSTATNIA SZANSA Samantha Young

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie odcienie pożądania" Samantha Young

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Sztuka Uwodzenia" Samantha Young

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : Samantha Young "Cofnąć czas"

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Piekło Gabriela" Sylvain Reynard

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : CALDER Narodziny odwagi Mia Sheridan

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : "BEZ WINY" Mia Sheridan

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : Samantha Young "To, co najważniejsze"

12. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystko, co w tobie kocham" Samantha Young

13. P O L E C A N E K O B I E T O M : BEZ UCZUĆ Mia Sheridan

Książka wciąga. Cała ta...

"Setki milionów dolarów" to bardzo poprawny romans. Poprawny, ale nic więcej. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że to przeciętna książka. Mimo tego, że poza głównym romantycznym wątkiem autorka próbuje przykuć uwagę kryminalnymi elementami, to one niestety nie wybrzmiewają wystarczająco głośno.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna recenzja książki na...

Pozytywne zaskoczenie. Książka bardzo wciągająca. Warto po nią sięgnąć

Pozytywne zaskoczenie. Książka bardzo wciągająca. Warto po nią sięgnąć

Pozytywne zaskoczenie.
Po "hicie" "365 dni" naprawdę boję się sięgać po polskie erotyki... Nie pożałowałam tym razem. Historia trzymająca w napięciu- lekka ale pełna ciekawych zwrotów akcji, wartościowych spostrzeżeń, po prostu dobrze napisana opowieść. Wątek kryminalny i liczne wątki erotyczne- jeśli ktoś spodziewa się wiązania, bicia i wulgarnych zachowań to tu ich nie znajdzie- dla mnie jak najbardziej na plus. Brak nudy, obrazowe opisy, naprawdę miłe zaskoczenie. Z czystym sumieniem polecam ;)

Pozytywne zaskoczenie.

Ona jest psychiatrą, on jej pacjentem.
Blake jest oskarżony o zabójstwo męża swojej matki. Zrobił to i wcale nie żałuje. Czy to znaczy, że jest zły? Zdecydowanie nie. Dział w obronie własnej, chciał ochronić matkę, mimo że ona wcale tego nie chciała, a na dodatek ma do niego pretensję.
Mia jest biegłą sądową. To od niej w dużej mierze zależy, jak zakończy się sprawa Blake. Jednak bardzo szybko mężczyzna przestaje być dla niej tylko pacjentem, zaczyna ich łączyć coś więcej. Czy kobieta będzie umieć być bezstronna? W jakie tarapaty wpadnie? Czy miłość, jaka połączy tę dwójkę, ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2019/10/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-setki.html

Ona jest psychiatrą, on jej pacjentem.

• Niedokończone
  • Biblioteczka domowa III
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Setki milionów dolarów