Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.01 zł

Dłonie śmierci

Grzegorz Skorupski Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Adam Karski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Oficynka
Gostyń morderstwa zagadka kryminał
Adam Karski (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Gostyń morderstwa zagadka kryminał

Przyznam, że nie wiedziałam, że jest pierwsza część, jednak nie przeszkadzało mi to w lekturze drugiej. Polecam ten kryminał retro - społeczne, kulturalne i obyczajowe tło roku 1920, wpływ pierwszej wojny na psychikę ludzi, świetne dialogi, tajemnicze wiersze, zaskakujące zakończenie. Bardzo polubiłam Adama Karskiego :)

Zupełnie przypadkiem sięgnęłam po tą powieść i jestem ZACHWYCONA. Ciekawa intryga, wyraziste postaci, ale przede wszystkim znakomite tło historyczno - obyczajowe. Rewelacyjne!
9* jest może leciutko na wyrost, ale poczułam do tej powieści sentyment, bo mąż pochodzi z Wielkopolski, jeden z moich dziadków był po I wojnie komendantem policji a drugi miał w ajencji (dziwne, no...

Wow... właśnie skończyłam czytać całą serię. To moje pierwsze zetknięcie z retro kryminałem... i cieszę się, że zaczęłam od tej serii i od tego autora. Powiem krótko: rewelacja 👍👍👍 Niesamowicie przedstawione realia historyczne i polityczne (Wielkopolska lata 1911-1930), doskonale wykreowane postacie i morderstwa, za którymi kryją się wciągające intrygi - wszystko...

Kryminał z dawką historii. Wydaje mi się, że autor (historyk) nie przypadkowo osadził akcję w roku 1920r. Dla mnie dużym plusem było, oprócz rozwiązywania zagadki kryminalnej poznanie tła historycznego Gostynia i okolic. Sama intryga, no cóż...czytelnik dostał garść informacji, jakiś trop by następnie wszystko pękło jak bańka mydlana:-).

Równie świetna jak Smak Błękitu. Sam kryminał dobry, a dla mnie (jeszcze lepsze) tło historyczno-społeczne wybijało się na pierwszy plan i pięknie budowało opowieść. Sytuacja społeczna i czysto ludzka po I Wojnie Światowej pokazana została bardzo przekonująco, widać pasję i dużą wiedzę autora.
Bardzo chętnie sięgnę po następne książki pana Grzegorza.

Za egzemplarz recenzencki, który wywalczyłam w Klubie Recenzenta nakanapie.pl, bardzo dziękuję. Znakomite opinie na temat książki zachęciły mnie do czytania pomimo faktu, że jest to druga część cyklu. Było warto.

Autor Grzegorz Skorupski, historyk, jest zastępcą burmistrza Gostynia, miasta, w którym dzieje się akcja książki. Fajnie mieć takiego burmistrza ;)

Kryminał. A...

Gostyń, 1920 rok. Miasto już nie jest takie, jak przedtem- mężczyźni wrócili z wojny, lecz wciąż noszą w sobie znamiona tych ciężkich przeżyć. Ulice są pełne żywych, acz wydawałoby się, że jakaś ich część została tam, na polu bitwy, między ciałami kompanów. Jednym z takich na wpół żywych jest Adam Karski, ściągnięty z bitewnego pola przez potrzebę ponownego obsadzenia...

"DŁONIE ŚMIERCI" GRZEGORZ SKORUPSKI

Jest to drugi tom cyklu "Adam Karski".
Kategoria powieści utrzymana w gatunku : kryminał, sensacja.
Ciekawa fabuła, język oraz styl wciągający i trzymający w napięciu. Bardzo klimatyczna powieść, pełna mroku i niepewności.

Mamy teraz rok 1920 i małą miejscowość Gostyń. To właśnie tutaj dochodzi do całej serii makabrycznych,...

Recenzja:Bardzo Dobry kryminał na zimowe wieczory jest to druga część cyklu z Prokuratorem Adamem Karskim mam nadzieję,że wyjdzie trzecia polecam bardzo bo wciąga tak bardzo,że czytelnik się czuje jakby razem z głównym bohaterem prowadził śledztwo w Gostyniu :D

Gostyń, 3 marca 1920 r. Tuż przed zapadnięciem zmroku, nad brzegiem stawu zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Na miejsce udają się funkcjonariusze miejscowej policji. Przewodzi im oficer Żandarmerii Krajowej byłej Dzielnicy Pruskiej w mieście, podprokurator sądu powiatowego Adam Karski…

Więcej na:

• 2020