Magiczny Ogród

Sarah Addison Allen Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Waverley Family (tom 1) literatura piękna
Garden Spells
literatura piękna
2008-01-01
Maciejka Mazan.
Magiczny Ogród Allen Sarah Addison

Niestety fabuła mnie nie powaliła. Książka mało porywająca i przewidywalna. Trochę na skraju baśni, choć myślałam, że jabłonka ma więcej magii. Nie polecam. Książka zbyt lekka nie skłania do refleksji.

Dostałam jedno wydanie na szesnaste urodziny, inne kupiłam wiele lat później. Bardzo długo czekała na swoją kolej i żałuję, że czytałam ją tak późno, choć we wcześniejszych latach mogłaby mi się nie spodobać. Przepiękna opowieść, którą wspominam z czułością.

Bardzo przyjemna w odbiorze powieść. Podobał mi się sposób, w jaki autorka włączyła wątek magiczny w fabułę. Nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że książka w swoim klimacie przypomina film pt. "Totalna magia" (1998), ale zupełnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki.
Autorka świetnie skonstruowała świat swojej powieści. Bohaterowie są zróżnicowani, każdy zaś zmaga się ze...

"Miłość zawsze boli. Wiem, że to wiesz.
Nie wiesz jeszcze, że jest tego warta."

Wciągająca powieść, z elementami tajemnicy, nadprzyrodzonych darów, niezwykłości. Bardzo dobrze się ją czyta.

Książkę pochłonęłam w kilka chwil. Jedna z lepszych przygód jakie mogłam w listopadowe dni zaznać.
Historia niby prosta, ale jakże wciągająca..
Chce taką jabłoń!!

Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Od pierwszych chwil polubiłam większość bohaterów: uroczą i skrytą Claire, która za pomocą potraw z kwiatów potrafi wpływać na zachowania innych ludzi; szaloną Evanelle, której podarunki są zawsze trafione i przydatne; zagubioną Sydney-czarną owcę w rodzinie, która mimo błędów przeszłości próbuje zbudować lepszą przyszłość dla...

„Magiczny ogród” Sarah Addison Allen to powieść, którą czytałam z przyjemnością. Jest pełna czaru, ciepła i magii. Jedynym jej minusem jest to, iż jest zdecydowanie zbyt krótka, bo o losach jej bohaterów chciałoby się czytać o wiele dłużej. Pozostawiła we mnie duży niedosyt.

W niewielkim miasteczku Bascom w Karolinie Północnej w dużym domu mieszka Claire Wawerley. Przez...

Czasami potrzebne są takie książki, dzięki którym zapomina się o wszystkim...

Historia miłosna z jabłkami z magicznego ogrodu. Polecam.

Nie mam nic przeciwko literaturze babskiej, lekkiej i przyjemnej, pod warunkiem, że jest przyzwoicie napisana, i że nikt mi nie obiecuje arcydzieła ani niezapomnianych przeżyć. "Magiczny ogród" jest tym, czego można się spodziewać - sympatyczną książką - szczypta magii, rodzinne sekrety, romans, a wszystko w przesyconej kwiatami i zapachami atmosferze Południa USA.
Tym, co...

Dyskusje