Mock. Pojedynek

Marek Krajewski Wydawnictwo: Edipresse, Znak Cykl: Eberhard Mock (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Edipresse, Znak
kryminał czarny kryminał mock krajewski
Eberhard Mock (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał czarny kryminał mock krajewski
Inne

Mocne 7,5 ale coś brakowało do ósemki.
Wyjaśniła się zagadka wielkiej kariery funkcjonariusza wydziału kryminalnego, Eberharda Mocka.
Naszego bohatera najpierw wyjebali ze studiów a potem po znajomości dostał robotę w policji.
I taki wzorzec spotkał się z ogromnym sukcesem czytelniczym.
P.S.
Ja też należę do fanów Eberharda.

Pierwsza 1/3 książki jak dla mnie słaba, jednak im dalej w las tym zdecydowanie lepiej zwłaszcza wtedy, gdy Mock poznaje swojego nauczyciela. Nie można nie wspomnieć o świetnie oddanym klimacie środowiska uniwersyteckiego w tamtym okresie.

Zawsze mam ciarki. Opisów mi zawsze mało. Klimat zawsze wyraźny. Brud bohaterów do krwi ludzki. Uwielbiam.

Dla mnie to TOP3 Marka Krajewskiego, świetnie wyjaśnia i opisuje początki Eberharda Mocka. Czytałam jednym tchem :) Szczegółowe i "brutalne" opisy ulic Wrocławia, pozwalają mi swobodnie się po nich poruszać w myślach, znam wszystkie miejsca z widzenia, a teraz nabrały dla mnie innego znaczenia.

Mock wkracza na ścieżkę kariery policyjnej. Warto tę książkę przeczytać choćby i dla poczucia klimatu studiów i korporacji studenckich z początków XX wieku.

Lektura tej książki była przyjemnością, aczkolwiek z niedosytem, ponieważ z konieczności musiałam ją przerwać. Posłowie i wyjaśnienia autora wprawiły mnie w zakłopotanie, jako że moja przygoda z Mockiem jest niechronologiczna pid względem wydawniczym. Z racji zaplanowanych przez pisarza zmian, rozważam zakup pierwszej edycji "Śmierci w Breslau", chyba posiadam tom po...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Krajewski to klasa sama dla siebie. Pozycję "Mock. Pojedynek" mogę polecić z czystym sumieniem.

Chronologicznie "Mock. Pojedynek" to pierwsza część przygód detektywa, ale de facto - jeśli brać pod uwagę kolejność pisania - jest to tom 8 i nie sposób nie uznać go za swego rodzaju prezent dla fanów serii oraz postaci Eberharda Mocka.

Mocka ma w tej powieści lat dwadzieścia kilka, jest zatem młody i nie myśli jeszcze nawet o karierze w policji, studiuje filozofię na...

Pierwsze spotkanie z Mockiem i w ogóle z twórczością p. Krajewskiego. Wrażenia? Dla mnie - jest moc! Zacznę od tego, że, książkę się wchłania bardzo lekko i przyjemnie. Akcja nie wlecze się powoli ani nie gna z przesadą. Różnorodność postaci oraz ich naświetlenie czytelnikowi w przejrzysty sposób bardzo mi się podoba. Nie jest to oczywiste u niektórych autorów. Uwiódł mnie...

Dyskusje

• 2018