Wojciech Morawski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
Wydawnictwo Naukowe PWN
skrzyński ii rp piłsudki zamach majowy przewrót dmowski
historia
skrzyński ii rp piłsudki zamach majowy przewrót dmowski

Pomimo skupienia się na aspektach stricte gospodarczych, praca ukazuje zarys problemów społecznych trawiących II RP od jej powstania, podsycanych jeszcze przez skomplikowaną i trudną sytuację międzynarodową. Z dzisiejszego punktu widzenia ówczesna sytuacja gospodarcza, a mianowicie wysoka inflacja, jest trudna do zrozumienia, daje jednak do myślenia, iż pomyślna...

Dodaj cytat z książki Polityka gospodarcza rządu Aleksandra Skrzyńskiego