Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.90 zł

Colson Whitehead Wydawnictwo: Albatros powieść historyczna
The Nickel Boys
Robert Sudół
Albatros
afroamerykanie Amerykanie dyskryminacja literatura amerykańska manipulacja powieść amerykańska rasizm więzienie więzień
The Nickel Boys
powieść historyczna
Robert Sudół
Inne

Oficjalne recenzje i

Godność w fabryce koszmarów

Link do recenzji

Mocna. Mam po niej zszargane emocje, będę potrzebowała chwili, żeby się pozbierać. Czuję, że będę do niej często wracać myślami. Szczególnie, że - mimo że to powieść fikcyjna - opiera się na faktach, a raczej na innej istniejącej kiedyś instytucji, w której takie praktyki były na porządku dziennym.
Zakończenie czytałam z otwartą buzią. Dosłownie.
Polecam.

Świetna książka dobitnie przedstawiająca postrzeganie i dzielenie ludzi ze względu na kolor ich skóry w Ameryce w latach 60 XX wieku. Świetnie napisana, poruszająca. A zakończenie - ogromne zaskoczenie, nie spodziewałam się go ani trochę. Polecam każdemu!

Kolejna bardzo dobra książką Whitehead'a. Mocna amerykańska proza.

Kolejna świetna książka Colsona Whitehead'a osadzona w przełomowych czasach lat 60-tych XX wieku. Dramatyczne losy nastoletniego bohatera poddanego ciężkiej próbie z powodu rasizmu i niesprawiedliwości społecznych panujących w tym okresie w Stanach Zjednoczonych. Realia domu poprawczego z wszelkimi patologiami opisane są w sposób niezwykle realistyczny i wstrząsający. ...

Na półkach: , , , ,

„Miedziaki” to moje drugie spotkanie z prozą Colsona Whiteheada. I podobnie jak w „Kolei Podziemnej” na kartach książki pojawiają się bohaterowie niezgadzający się na rasizm, który bezpośrednio ich dotyka i determinuje ich życie.

Główny bohater, Elwood Curtis, jest dobrym uczniem, mającym plany na przyszłość. Stawiany często za przykład dla swoich rówieśników, bierze...

Ta książka pokazuje jak łatwo można stracić marzenia. Lata 60 XX - wieku w USA, młody chłopak przez przypadek trafia do zakładu resocjalizacyjnego. Książka wciągająca od samego początku. Polecam.

Bardzo dobra powieść o poprawczaku i ambitnym, czarnoskórym chłopcu który znalazł się tam przypadkiem, wchłonięty przez niesprawiedliwy system. Książka jest właśnie trochę o tym niesprawiedliwym systemie i rasizmie w społeczności amerykańskiej w latach 60. To lata kiedy pastor Martin Luther King głosił swoje wymowy i inspirował młodych ludzi do walki z rasizmem. Takim...

Ta książka przypadła mi do gustu o wiele bardziej niż Kolej Podziemna. Dobrze się czytało, jest wciągająca, z ciekawym zakończeniem, jednak nic mnie w niej specjalnie nie poruszyło - mimo, że temat jest ciężki i ważny.

Bardzo mnie rozczarowała.
Lubię fikcję inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, ale z tego powstała naprawdę mocno średnia książka, a nawet i mniej. Wykonanie mnie zawiodło. Stąd nie podzielam zachwytów.

Wkradł się tutaj chaos. Wątki były porozrzucane i nie czułam między nimi połączenia. Jak na mój gust, autor fatalnie poprowadził tę opowieść, miałam wrażenie jakby czasem...

Niesamowiet studium segregacji rasowej w Stanach. Ale z punktu widzenia wychowanka poprawczaka. Brakuje mi słów do opisania tej książki, bardzo emocjonalna. Zostanie ze mna na długo

1 909
    1 577