S(zt)uka Umiera(nia)

Okładka książki S(zt)uka Umiera(nia) Agata Grabowska
Okładka książki S(zt)uka Umiera(nia)
Agata Grabowska Wydawnictwo: DualCorp poezja
poezja
DualCorp
2018-01-01
2018-01-01
borderline poezja współczesna insta wiersze zaburzenia osobowości

"Poezja to nie zrozumienie
To współodczuwanie
To dotyk serca
Wywołany słowami"

(Mój własny wiersz)

Sama piszę wiersze, sama przelewam własne emocje na papier, co jest dla mnie wręcz terapeutyczne. Moje wiersze to cała ja, całe moje życie, wszystkie doświadczenia, zarówno złe, jak i dobre. Dlatego zawsze bardzo chętnie sięgam po twórczość innych osób. Żeby poczuć. Żeby doświadczyć. A już zwłaszcza gdy kogoś łączą ze mną podobne przeżycia, jak chociażby taka sama diagnoza...

Za każdym jednym wierszem idzie jakaś historia. Czytając ten tomik w głowie pojawiały mi się obrazy z własnego życia. To było bolesne, ale piękne. Kocham w poezji to, że każdy odbiera ją na swój własny sposób, przyporządkując wierszom własne doświadczenia.

Niezwykle odnalazłam się w tym tomiku. Odnalazłam siebie, własne emocje, własny ból. Własną walkę, własny rollercoaster, własne zmagania. Autorka zręcznie operuje słowem, porusza czytelnika i idealnie pokazuje życie z borderline. Te niesamowite wiersze dotykają do głębi, zabierają nas w podróż, która może jest bolesna, ale zdecydowanie warta odbycia.

Podzielenie się najgłębszymi fragmentami duszy nie jest łatwe. Coś o tym wiem. Z czyjąś twórczością trzeba obchodzić się delikatnie. Ciężko też zamknąć ją w konkretnych ramach oceny. Dlatego podsumuję krótko - czytajcie, przeżywajcie, bo naprawdę warto.

"Poezja to nie zrozumienie
To współodczuwanie
To dotyk serca
Wywołany słowami"

(Mój własny wiersz)

Mimo młodego wieku autorka pięknie bawi się słowem. Na jej twórczość natknęłam się przypadkiem na instagramie i od razu się zakochałam. Zamówiłam tomik poezji - nie zawiodłam się, bo jak lepiej wyrazić, co czuje osoba z borderline, niż poprzez nasycone skrajnymi i silnymi emocjami wiersze, które idealnie ukazują huśtawkę nastrojów pogranicznego zaburzenia osobowości? Z całego serca polecam wszystkim.

Dodaj cytat z książki S(zt)uka Umiera(nia)