The Memoirs of Sherlock Holmes

Okładka książki The Memoirs of Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Sherlock Holmes (tom 6) Seria: The Sherlock Holmes Collection kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
1950-01-01
angielski
sherlock holmes

więcej Więcej

Największym problemem kolejnego, szóstego już tomu przygód Sherlocka Holmesa jest chyba to, że tych historii powstało bardzo dużo, przez co z czasem stają się wtórne i męczące. We "Wspomnieniach Sherlocka Holmesa" mamy do czynienia z jedenastoma opowieściami, których lekturze cały czas towarzyszy wrażenie pewnego rodzaju znajomości, powtarzalności, podobieństwa do...

7,5/10

Szósty tom to ,,Wspomnienia Sherlocka Holmesa’’ . To jakby rodzaj retrospekcji z dawnych lat i minionych zapisanych na kartach akt spraw które jeszcze nie zostały rozwiązane. W tej części Sherlock spotyka swojego wroga który utrudnia mu rozwiązanie sprawy. Co z tego wyniknie?

Po X przeczytanych (i przesłuchanych) historiach o Sherlocku Holmsie dla mnie te historie straciły urok, są nijakie i jednakowe. Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie adaptacje filmowe i serialowe. Chyba jednak jestem większą fanką książkowego Herkulesa Poirota niżeli Sherlocka Holmsa.

Warto przeczytać ostatni rozdział, gdzie pojawia się profesor Moriarty. Sherlock znajdzie się w niebezpieczeństwie. Zaczynam czytać kolejną książkę, aby dowiedzieć się czy Holmes przeżył.

Moją relację ze zbiorami opowiadań można określić jako dość skomplikowaną. Z jednej strony bardzo lubię krótkie formy, a z drugiej zawsze mam po nich niedosyt. Na szczęście jestem w o tyle dobrej sytuacji, jeśli chodzi o przygody detektywa z Baker Street, że jeszcze kilka takich...

Odrobinkę słabszy tomik opowiadań od poprzedniego, tj Przygód Sherlocka Holmesa.

Tutaj nasz detektyw ma jakby nieco mniej do roboty. Same historie wciąż są interesujące ale często albo rozwiązują się same albo w niektórych nawet nie ma za bardzo co rozwiązywać. Ot jeden z bohaterów uznaje że warto akurat danym wspomnieniem podzielić się z czytelnikiem.

Z drugiej jednak...

Genialna lektura wreszcie w ładnym wydaniu.

Zawsze byłam ciekawa początków losów naszego detektywa i nie zawiodłam się . Czytało się bardzo przyjemnie.

2 820
    2 017