Biblia Rentiera - jak generować przychody pasywne i zdobyć wolność finansową

Okładka książki Biblia Rentiera - jak generować przychody pasywne i zdobyć wolność finansową Daniel Tokarz
Daniel Tokarz Wydawnictwo: Rozpisani.pl biznes, finanse
biznes, finanse
Rozpisani.pl
2019-07-31
2019-07-31
przychody pasywne wolność finansowa źródła przychodów pasywnych

Przystępnie opisane opcje rentierskie. Niby oczywiste, ale po co samemu odkrywać koło?

Audiobook. To bardzo ciekawa i inspirująca książka. Gdybym miał streścić ją jednym zdaniem to byłoby to bez wątpienia to, że najważniejszy w życiu jest dochód pasywny i bycie rentierem, co można osiągnąć na wielorakie sposoby. W istocie, autor przedstawia multum pomysłów na to w jaki sposób generować zyski, bazując na efekcie kapitalizacji różnych czynników. Mamy przegląd praktycznie wszystkich możliwych sposób zarabiania w sposób pasywny - od wynajęcia mieszkań i domów, poprzez wynajem jachtów i narzędzi, inwestowania na giełdzie czy w spółki dywidendowe, aż do sprzedaży własnych zdjęć, muzyki czy książek. Książka nie obyła się jednak bez kilku minusów. Dla mnie minusem było nadmierne opisywanie sposobów wykonywania zdjęć mieszkań, aspekty techniczne fotografii czy tworzenia książek. Sam temat w sobie być może jest ciekawy, jednak niezwykle nużący. Niewątpliwym plusem książki jest promowanie postawy inwestycyjnej. Autor wskazuje na to, że inwestowanie można zacząć na bardzo małą skalę, by korzystając z efektu kuli śnieżnej, synergii czy dźwigni finansowych osiągnąć spektakularne sukcesy. Muszę przyznać, że jest w tym niezwykle przekonywujący. Uważam, że tytuł jest nieco niefortunny, bo słowo Biblia kojarzy mi się z ogromnym kompendium wiedzy, a w szczególności Biblia dotycząca spraw ekonomicznych powinna pokazywać tematy od A do Z. W tej książce zdarzają się momenty, gdy temat jest tylko liźnięty i autor odsyła do innych publikacji -ale to tylko moja mała dygresja.
Reasumując - bez wątpienia warto sięgnąć po tę książkę. Mi osobiście pozwoliła ona na poszerzenie wiedzy w zakresie ekonomii i inwestowania. Myślę, że na początek przygody z takimi tematami jest idealna. Oczywiście zachęciła mnie ona do dalszego zgłębiania tematu i kto wie? być może zdecyduję się choć w małym stopniu na jakieś inwestycje. Na koniec chciałbym Was zostawić z takim przemyśleniem, że dochód pasywny to naprawdę fajna sprawa, a bycie rentierem jest w zasięgu każdego człowieka - warto się tym szerzej zainteresować.

Książka zawiera wiele wątków związanych z dywersyfikacją dochodów. Opisuje różne możliwości zarobkowe. Każdy może wybrać coś dla siebie. Ukazując szeroki wachlarz możliwości autor daje do myślenia i uzasadnia, że chcieć to móc.

Pozycja jest warta zapoznania. Pokazuje bowiem szerszy pogląd na własne możliwości. Co prawda jeśli ktoś ma za sobą jakieś książki z tej kategorii to pewne rzeczy już będą mu znane. Osobiście znalazłam tutaj kilka wartościowych informacji, o których wcześniej nie wiedziałam. Podsumowując, polecam.

Właściwie nic nowego z tej książki się nie dowiedziałem. Mam wrażenie, że autor chciał po trochu poruszyć każdy temat i zrobiła się z tego książka o wszystkim, czyli o niczym. Nie wiem w jakim celu omawiane są np. aspekty wykonywania fotografii do wynajmu... Totalnie zbędne kilkanaście stron. Jeśli byłbym zainteresowany takim temat, to kupiłbym książkę właśnie o tym.

Świetny wykład rentierstwa w pigułce. Powtarza się część rozdziałów z "Sekretów home-stagingu", więc można jeszcze szybciej przeczytać. Ponadto ciekawy wykład inwestowania na giełdzie - w końcu ktoś mi to wytłumaczył. :) Dziękuję!

7/10 - dobra.

7/10 - dobra.

Must have dla tych, co chcą się dowiedzieć jak generować przychód pasywny. Wiele rad pokrywa się z tymi w "Fastlane milionera" autorstwa MJ DeMarco, ale też wiele nowych rzeczy się osobiście dowiedziałem :)

Książka bardzo dobra. Najbardziej podoba mi się to że autor podaję konkretne kwoty liczby oraz wzory przydatne w tej tematyce, nie ma tutaj lania wody jak w podobnych książkach o tej tematyce. Jedyne zastrzeżenie mam do tego że mogła by rozwijać jeszcze bardziej niektóre tematy.

Hasło "Biblia" to zwykle pełne omówienie jakiejś tematyki. Tutaj raczej należałoby użyć wyrazu "Przegląd". W każdym razie jak na przegląd, pozycja całkiem niezła.

Doskonała pozycja dla wszystkich dywersyfikujących swoje przychody. Także dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że powinni je dywersyfikować tzn. zupełnych laików, którym byłam i ja (oczywiście, po biblii już nie jestem). Przystępnie, jasno i ciekawie. Zdecydowanie polecam!

• Audiobooki
  • EmpikGO