Nowe imperium

Michael James Sullivan Wydawnictwo: Storyside Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 3-4) fantastyka, fantasy, science fiction
Nyphron Rising
Storyside
Fantasy i Sci-Fi
Nyphron Rising
Odkrycia Riyrii (tom 3-4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Fantasy i Sci-Fi

"Nowe imperium" nie zapadło mi za bardzo w pamięć... W moim odczuciu to taki oddech między "wieżą elfów, a "Szmaragdowym Sztormem". Duży plus za wprowadzenie nie byle jakich kobiecych postaci.
Za to "Szmaragdowy sztorm" zapamiętałam bardzo dobrze. Sporo się tam dzieje i bardzo często zmienia sie krajobraz... raz jesteśmy w pięknym pałacu, raz na szalejącym morzu, a raz w...

troche gorzej niż w poprzedniczce, zwlaszcza Szmaragdowy Sztorm nie w moim klimacie, ale warto przeczytać!

Świetna książka, dobrze, że mam kolejne tomy bo fabularnie jest coraz lepiej

Znacznie lepsze, niż poprzednie dwie części, choć nie pozbawione nonsensów. Pewna postać znika na półtora książki, a potem nagle bez większego powodu się pojawia, tylko po to, żeby popchnąć fabułę do przodu. Niektóre wydarzenia też dzieją się po to, żeby się dziać. Być może wszystko uzyska logiczną spójność w kolejnych częściach. Tłumaczenie miejscami trochę razi po oczach....

Tak właściwie to nie wiem, czemu ta seria spod znaku łotrzykowskich płaszcza i szpady tak bardzo przypadła mi do gustu, bo tropy są oczywiste a postacie (zwłaszcza drugoplanowe, takie jak Arista) są boleśnie jednowymiarowe. A i tak słucham audiobooka jak urzeczona i czekam na kolejne części.

Zamiast się uczyć to zarywam dnie i noce, żeby to czytać. No i dlaczego mamy 2 książki w jednym kto wpadł na ten pomysł. Pływamy po statku itd, tak naprawdę to chyba sam autor zaskakiwal samego siebie pisząc kolejne rozdziału zaskoczenie na każdym kroku.

Seria trzyma poziom, a przygody dwójki łotrów nabierają rozpędu. W kolejnych dwóch częściach ładnie splatają się wątki zarysowane wcześniej i cała zarysowywana od pierwszego tomu intryga urosła do pokaźnych rozmiarów. Ładnie rozbudowała się też galeria bohaterów – teraz nie ma już jedynie Royce'a i Hadriana, a mamy niezłą gromadkę innych postaci ze swoimi wątkami. Jedyne...

część trzecia mnie trochę męczyła, niektóre wątki momentami nudziły. i tak w sumie na zmianę..
za to część czwarta.. ta była super. akcja się rozkręciła.
dlatego taka ocena. no bo jak ocenić dwie tak różne części?
mimo wszystko książkę czyta się lekko a bohaterowie są bardzo fajni :)
wkrótce sięgnę po kolejny tom :)

Wyśmienita przygoda zdecydowanie lepsza od poprzednich tomów !

Seria nabiera rumieńców w 3 i 4 odsłonie. Bohaterowie dają się lubić, wiele wątków czeka na rozwinięcie. Generalnie po sztampowych I bardzo przeciętnych dwóch tomach otrzymałem w mojej opinii doskonałe fantasy. Z przyjemnoscią zabieram się za kolejny.

• Fantastyka
  • Fantasy