Nowa Wspaniała Przyszłość

popularnonaukowa
Wydawnictwo M
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Ten gość ma naprawdę zrytą psyche i niesłychaną gamę kompleksów. Nawet momentami można mu współczuć ten lęk przed innością jest smutny.
Jak to czytam to zaczynam rozumieć że problemy z psychiatrią w naszym kraju są realne i rzeczywiste. Gdyby książka chociaż miała jakąś logiczną strukturę, ścieżkę jakąś narrację, sensownych bohaterów. Może lepiej dać książkę do przeczytania i przeredagowania przed wydaniem.

cóż tu można napisać - kwintesencja tego co dzieje się w świecie zachodnim i kroczy do Polski. Neo-komunistyczna rewolucja ubrana w terror nowego "proletariatu" czyli terror mniejszości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

jakie to było żenujące.

jakie to było żenujące.

Mądra, świetnie napisana, wciągająca. Dialog mnicha z diabłem w jednym z opowiadań to arcydzieło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbiór opowiadań i krótkich form krążących wokół tematów polityczno-światopoglądowych i religijno-teologicznych. Kompilacja sprawia wrażenie dość luźno powiązanej. Tekst początkowy - głos bardzo współczesny i ostatni - odwołujących się do bardzo starych tradycji religijnych zdają się najlepsze. Pozostałe są rozpięte poziomem i tematyką pomiędzy nimi.

Takie sobie, niespecjalnie odkrywcze, ani zajmujące, opowiadania, o realnych zagrożeniach.

• Paweł Lisicki
  • //2020
  • Chcę kupić
  • Chcę kupić
  • Na pierwszym miejscu (do kupienia)

Dodaj cytat z książki Nowa Wspaniała Przyszłość