The Dad Lab. Domowe laboratorium

2019-05-15
2019-05-15
9788380742093
Ewa Pater-Podgórna

Sergiei na samym początku uprzedza czytelnika, że nie jest żadnym nauczycielem ani naukowcem. Jednak jak to w życiu bywa: potrzeba jest matką wynalazków. Mając na koncie dwóch synów autor metodą prób i błędów nie ustawał w poszukiwaniu kreatywnych zabaw, których celem oprócz przyjemności będzie głębsza analiza i płynąca z wykonywanych czynności nauka. Efektem tego jest niniejsza książka, jak i szereg filmów instruktażowych oraz zdjęć autora wraz z dziećmi.

W każdym rozdziale znajdziemy przedmioty niezbędne do skompletowania danego doświadczenia, przewidywany czas wykonania oraz informacje, czego można się dowiedzieć na podstawie przeprowadzonej zabawy. Instruktaż krok po kroku prowadzi czytelnika po sposobie przygotowania ćwiczenia, by na końcu jeszcze raz w sposób naukowy wyjaśnić eksperyment oraz uraczyć kilkoma faktami dla zainteresowanych poszczególnymi wynikami.

Jest to pozycja dla rodziców ciekawych świata dzieci, skierowana raczej do kilkulatków, którzy poprzez zabawę będą mieć okazję liznąć nieco nauki.

Dzieci w domu? Nie macie pomysłu na zabawę? UWAGA! Z pomocą przychodzi książka "TheDadLab- domowe laboratorium"!!
Jeśli ty i twoje dzieci, lubicie edukacyjną zabawę, eksperymentowanie oraz tworzenie nowych i ciekawych doświadczeń, to właśnie ta książka jest idealna dla was! .
Sergei Urban jest pełnoetatowym tatą dwójki synów. W swojej książce zawarł 40 różnych ciekawych eksperymentów, które możecie wykonać w domu lub na podwórku - o tym poinformuje was nagłówek. Cała książka jest bardzo przestronne napisana. Wiadomy jest czas, potrzebne elementy i skutki doświadczenia. Po zakończeniu każdego badania, dołączony jest szczegółowy opis.
Serdecznie zachęcam rodziców, opiekunów a nawet wychowawców przedszkola, klas młodszych, do sięgnięcia po tą jakże wspaniałą książkę! Warto poświęcić dziecku chwilę czasu i zaproponować ciekawą formę zabawy poprzez naukę! .

Książka ma przejrzysty wygląd ze świetnie pokazanymi doświadczeniami jakie możemy wykonać że swoimi pociechami. 🧒
Pomysłów na szybkie i łatwe eksperymenty jest 40, co daje nam masę ciekawych doświadczeń jakie możemy wykonać z dzieckiem.
Niektóre eksperymenty naprawdę mnie zszokowały i nie byłam świadoma jak bardzo wytrzymała jest skorupka jajka. 🥚😲
W książce nie ma jakiś wymyślnych rzeczy, które potrzebne są do zadań. Mamy je w domu, zapewne w pudełku lub szufladzie.
Książka ma również wytłumaczenie danych eksperymentów "Fakty dla bystrzaków" 🤓
Przejrzyście, zwięźle i na temat!
Już nie mogę się doczekać kiedy razem z córką będziemy mogły poddać się tym domowym eksperymentom.

W książce nie ma jakiś...

Dziś przychodzę do Was z trochę inną książka niż zwykle.😉
"THE DAD LAB DOMOWE LABORATORIUM"
Od razu zaznaczę, że jestem tą pozycją zachwycona. Znajdziecie tutaj 40 pomysłów na łatwe i przyjemne eksperymenty, które zainteresują dzieci. Autor, Sergei Urban wszystkie eksperymenty przepracował za swoimi pociechami. Książka podzielona jest na sześć rozdziałów i w każdym z nich znajdziemy rozpisane krok po kroku eksperymenty. Dowiemy się co musimy przygotować, czego nauczy się dziecko i ile czasu zajmie zabawa. Dołączone są do tego piękne zdjęcia. Ogólnie książka jest pięknie wydana.💚
Jeśli zastanawiacie się jak zrobić kuchenne kratery, balonową wagę, dryfujące obrazki albo kolorowe glutki to zapraszam do lektury.😉
Ta pozycja będzie rewelacyjna dla rodziców, którzy szukają pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Myślę, że również wiele inspiracji znajdzie tu np. nauczyciel, który chciałby wzbogacić i uatrakcyjnić swoje zajęcia.
Polecam!

Dziś przychodzę do Was z trochę inną książka niż zwykle.😉
"THE DAD LAB DOMOWE LABORATORIUM"

To niezwykle inspirujący i genialnie oryginalny przewodnik po nauce. Okazuje się bowiem, że rodzice mogą zafundować swoim dzieciom taką dawkę wiedzy, o której z pewnością nigdy nie zapomną!

Recenzja w całości: http://mamao.pl/domowe-laboratorium-the-dad-lab/

Recenzja w całości: http://mamao.pl/domowe-laboratorium-the-dad-lab/