Sztuka ścigania się w deszczu

Garth Stein Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
literatura piękna
2019-08-14
Marian Leon Kalinowski
ekranizacja pies los człowieczeństwo

Dzięki temu audiobookowi odkryłam kolejnego świetnego lektora - Piotra Machalicę. Świetny głos i piękna gra. Bardzo mi pasował do narratora Enza :) Znowu się zastanawiam, czy na to, że tak dobrze oceniam tą pozycję nie wpłynął właśnie lektor, który na pewno w dużo lepszy sposób przekazał mi całą fabułę niż sama bym to zrobiła.
Większość historii przesłuchaliśmy w...

Piękna.

Książkę czytałam z ogromnym wzruszeniem, sama mam pieska, który ma już dwanaście lat i jest moim cudownym prxyjacielem. Zastanawiałam się jak on by opowiedział swoje życie, czy był z nami szczęśliwy. Historia przeczytana jednym tchem, piękne zakończenie, sporo wiadomości na temat wyścigów i porządna dawka refleksji o życiu.

Wartka akcja, fabuła która wciągnęła mnie od samego początku. Piękna i wzruszająca historia.

Prosta, lekka i smutna opowieść o historii rodzinnej. Zainteresowanie może wzbudzić jednak postać narratora…, dzięki któremu opowiadanie nabiera smaku. Polecam dla osób lubiących się wzruszyć na relaksacyjne letnie popołudnia.

Z ogromnym wzruszeniem czytałam tę książkę i wierzę, że zwierzęta wyczuwają śmiertelną chorobę na długi czas naprzód.
Lubię też, gdy narratorem jest zwierzak.
Gorąco polecam.
Po latach obejrzałam film, ale to już nie było to samo :(.

I choć wkurzała mnie ta gadka Enzo, to ostatecznie ona doprowadziła mnie do łez, rozwaliła mnie na łopatki i rozbiła serducho na milion kawałków i gdy pisałam ten tekst pierwszy raz, rzewnie płakałam i nie mogłam w żaden sposób powstrzymać łez - ciekły ciurkiem! To zakończenie wynagrodziło mi całą książkę. Bo ostatecznie okazało się, że jest to mądra i wzruszająca książka z...

Gdy przyszło lipcowe wyzwanie, od razu wiedziałam, po jaką książkę sięgnąć. Film na jej podstawie był bardzo przyjemny, więc, oczywiście, ciekawił mnie jej książkowy pierwowzór. Powieść też jest niezła, Enzo to kochany i grzeczny piesek, chcący być jak największym wsparciem dla swojej rodziny. Jednak miejscami mam wrażenie, że jego obserwacje i przemyślenia były zbyt...

1984

Jestem bardziej kociarą, ale urzekła mnie ta książka. Wzruszająca, ciepła, z przesłaniem. Jedynie zdecydowanie za dużo motoryzacji i szczegółów całej fizyki wyścigów... :p

Świetna książka. Narratorem jest pies. Porusza ważne tematy i problemy dzisiejszego świata. Bardzo wzrusza. Jeżeli są fani ,,Był sobie pies" to jestem pewna, że się spodoba.

Dyskusje

• 2019