Dragon and Thief

Okładka książki Dragon and Thief Timothy Zahn
Okładka książki Dragon and Thief
Timothy Zahn Wydawnictwo: Starscape Cykl: Dragonback (tom 1) Seria: Dragonback fantasy, science fiction
Dragonback (tom 1)
Dragonback
Dragon and Thief
Starscape
2004-03-01
2004-03-01
smoki złodziej space opera

13-letni Jack ukrywa się na niezamieszkałej planecie ścigany za przestępstwo, którego nie popełnił. Draycos - smok przybierający na skórze symbionta postać tatuażu 2D i nie mogący wytrzymać poza nim dłużej niż 6h - to poeta-wojownik K'Da, rasy która ucieka przed wrogiem chcącym ją wytępić. Jest częścią zwiadu, mającego przygotować planetę na przybycie reszty ocalałych. Niestety wrogowie odnaleźli ich nawet po drugiej stronie kosmosu. Draycos przeżył jako jedyny, a szósta godzina już dobiega końca. Wtedy widzi Jacka przeszukującego wrak. W historii tylko dwie rasy mogły łączyć się z K'Da. Ale Draycos jest zdesperowany.

Ze względu na wiek głównego bohatera ta historia wydaje się lepsza dla młodszych czytelników, ale dla starszych też powinna być przyjemna. Opowiada o tym, jak Jack zrzuca swoją skórę złodzieja i oszusta, aby wykorzystać swoje umiejętności ku pomocy zagrożonej rasie. Przy okazji odkrywa czym są honor i przyjaźń oraz, że ratowanie własnej skóry nie musi być jedynym sposobem na życie.

Seria mi się podobała, nawet jeśli jakoś strasznie nie zachwyciła. Najlepszy był ostatni tom. Mogą trochę irytować wnioski oczywiste, do których bohaterowie dochodzą dopiero po dłuższej chwili. Choć z drugiej strony Jack ma zaledwie 13-14 lat. W każdym razie polecam jako miłą rozrywkę.

Dodaj cytat z książki Dragon and Thief