Dirty Letters

Okładka książki Dirty Letters Vi Keeland, Penelope Ward
Okładka książki Dirty Letters
Vi KeelandPenelope Ward Wydawnictwo: Montlake Romance literatura obyczajowa, romans
Montlake Romance
2019-11-05
2019-11-05
1542016797

Okładka książki Zasady randkowania Vi Keeland, Penelope Ward
Zasady randkow... Vi Keeland, Penelop...
Okładka książki Romans na niby Vi Keeland, Penelope Ward
Romans na niby Vi Keeland, Penelop...

Nawet fajna, polubiłam Griffa i w pewnym momencie było mi go szkoda, bo starał się jak mógł, robil co się dało żeby ten związek trwał. Jak na to jaki zawód wykonywał i fobie Luki to chlopak stawał na głowie żeby im wyszło. Dostosowywał się do niej, byle tylko było jej dobrze. Potem znów go zraniła bo najpierw lata wcześniej przestała pisać a potem rzuciła go bo wg niej nie mogło im się udać. Moim zdaniem jeśli wiedziała że nie da rady to powinna to zakończyć wcześniej niż robicmmu nadzieję i brnąć w to co raz dalej. Znala prawdę a mimo to pozwalała mu wierzyć że będą razem. Nic dziwnego że on nie chciał jej powiedzieć kim był.. bal się ze ja straci. Fajną rolę odegrał tu lekarz, który też chciał by im wyszło.
Koniec końców zaryzykowała bo nie mogła bez niego żyć. Choc i tak wiele wyrzeczen musial podjac Griff. Szkoda ze to nie ona pojechała tam a on do niej.. Bo przecież to ona zawaliła więc fajnie by było gdyby ruch należał do niej. Autorka rozegrała to inaczej.

Lekka, fajna historia.

Lekka, fajna historia.

Wiem, że tu wiele osób może się ze mną nie zgadzać, jednak dla mnie była to najbardziej wymęczona książka 😞 niestety. Lubie twórczość tych autorek razem i osobno jednak ta jostoria strasznie mi się dłużyła i nie podpasowala mi fabuła.. niemniej jednak do kolejnych książek tych Pań sięgnę aby zapomnieć o tym nietrafionym dla mnie wyborze i zagłębię się w jakąś inną historię:)

Nie spodziewałam się tak wzruszającej historii. Tytuł w ogóle tego nie sugeruje. Dużo w niej bezwarunkowej przyjaźni i miłości. Walka o coś co początkowo wydaję się nie do pogodzenia. Najczęściej sięgam po takie treści przypadkiem. Czasami warto.

No co tu dużo mówić. Kocham Vi Keeland.

No co tu dużo mówić. Kocham Vi Keeland.

To było naprawdę fajne! Do książek zarówno Vi, jak i Penelope podchodzę bez większych oczekiwań i mimo, że myślałam, że znam już wszystko, to jednak wciąż udaje się mnie zaskoczyć i zachwycić! Dużo bardziej podoba mi się jednak alternatywny tytuł: A story of a love song, jak dla mnie o wiele bardziej pasuje.

Urocza, trochę niezręczna, niekiedy pikantna (choć to zależy dla kogo, ja uważam, że bez scen erotycznych byłaby sto razy lepsza :D). Historia dwojga ludzi, którzy zaprzyjaźnili się za czasów nastoletnich i odnaleźli lata później, już jako dorośli, naznaczeni życiem ludzie. Naprawdę ciekawa historia, pełnowymiarowi bohaterowie, których nie sposób nie lubić i duża dawka humoru. Ogromny plus za postać terapeuty, mądry i mega zabawny człowiek. Dla mnie jedna z lepszych.

Urocza, trochę niezręczna, niekiedy pikantna (choć to zależy dla...

gorący romans z humorem, książka w sam raz na urlop, czyta się szybko i lekko

gorący romans z humorem, książka w sam raz na urlop, czyta się szybko i lekko

Uuuuła, cóż to była za emocjonująca historia😁
Dwójka kompletnie nieznanych sobie dzieci zaczęła ze sobą korespondować za pomocą zwykłych listów. Stali się najbliższymi przyjaciółmi. On- z Anglii, Ona z USA. Potem zdarzyła się wielka tragedia w życiu Luki, która zaburzyła ich relację. I razu pewnego nasza główna bohaterka dostaje od swojego starego przyjaciela (Griffina) list przepełniony goryczą. Jednak, mimo to, postanawia odnowić znajomość.
Jest czasem zabawnie, czasem nostalgicznie i wzruszająco, a czasem baaaaarrrrdzo gorąco🔥😈
Na uwagę zasługuje rownież bohater drugoplanowy, tj. terapeuta Luki- 70-letni ornitolog/amator😁 Wspaniały mądry człowiek, który dba o dziewczynę i służy dobrą radą w sytuacjach kryzysowych.

Jak to zawsze bywa w historiach tych dwóch autorek- musi pojawić się jakiś problem w związku, z którym sobie nie mogą poradzić główni bohaterowie. Tym razem Luka (25-letnia dziewczyna) cierpi na pewną fobię, która objawia się stanami lękowymi; boi się pomieszczeń pełnych ludzi. Natomiast Griffin to chłopak, który z publiką ma wiele do czynienia … . I jak tu pogodzić swoje życie zawodowe z uczuciem do drugiej osoby, która różni się od nas tak bardzo?🧐
Ale zawsze morał, który przekazują nam Pani Vi i Penelope jest pouczający i warty przemyślenia 👍

No podobało mi się😁 BARDZO mi się podobało😀 Podobali mi się bohaterowie , Luki i Griffina nie dało się nie lubić. Podobał mi się motyw z pisaniem listów (może dlatego, że ja również kiedyś dużo ich pisałam ze znajomymi- niekoniecznie „sprośnych”😝). Podobał mi się dr Chester i jego atrybut- lornetka 🤣
Podobała mi się Hortensja, choć nie zdradzę kim jest ta istota😝
I podobał mi się motyw z piosenkami ABBY- tego tez musicie się sami dowiedzieć czytając tę książkę.
Jestem zdecydowanie na tak. Oceniam 8/10. Polecam 👍

Uuuuła, cóż to była za emocjonująca historia😁

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Lukę oraz Griffina połączyła przyjaźń już w dzieciństwie. W ramach projektu w szkole mieli sobie wybrać osobę, z którą będą wymieniać listy. Już podczas wybierania nazwisk Luka czuła że Griffin zostanie jej przyjacielem. I tak też się stało. Wymiana listów trwała dopóki w żuciu dziewczyny nie wydarzyła się tragedia. Wtedy zamknęła się w sobie I przestała odpisywać co niezwykle zirytowało chłopaka. Jednak po bardzo długiej przerwie będąc pod wpływem alkoholu mężczyzna wysyła list pełen żalu za to że Luka zrezygnowała z ich przyjaźni. Ten jeden list zdecydował że postanowiła wyrzucić z siebie cały nagromadzony żal i opisała mu z jakiego powodu zerwała kontakt. W taki o to sposób wznowili korespondencję. Ich listy stają się coraz bardziej odważne co powoduję że zaczynają myśleć o tym aby osobiście się spotkać. Jednak czy Luka jako osoba, która zmaga się z lękiem przed miejscami publicznymi oraz tłumem ludzi będzie w stanie wyjść z domu i spotykać się z mężczyzną, którego otaczają tłumy?

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tych dwóch świetnych autorek. Każdy kto przeczytał chociaż jedną książkę przepadł i chciał więcej i więcej. ,,Sprośne Listy" jest to świetna książka opisującą jak silna jest przyjaźń nawet ta z dziecięcych lat. Przyjaźń, która przeradza się w coś pięknego i trwałego- miłość. Autorki doskonale opisały nam również zmagania i życie codzienne osób zmagających się z chorobą, jaką jest agorofobia. Mimo iż książka zawiera ciężkie tematy czyta się ją lekko no i dzięki korespondencji między tą dwójka z wypiekami na twarzy 🥰😘
@kinga.pitra.autorka dziękuję za możliwość udziału w Booktour

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Piękna. Ważna