Okładka książki Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)
Karolina Morawiecka Wydawnictwo: Lira Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 3)
Lira
2019-09-18
2019-09-18
cosy crime

więcej Więcej

Wyspiański znalazł groźną konkurentkę!
Koncept, opisy sytuacji i postaci, detale, aluzje - to wszystko jest tak dobre, że aż nieprawdopodobne. Przyznam, że część książki przeczytałam na głos domownikom, dusząc się ze śmiechu.

Kryminał komedia. Kryminał idealny!
Najlepsza z części.
Karolina Morawiecka tropi mordercę na wiejskim weselu (w za ciasnej) sukience między zakąską do wódeczki (i serniczkiem) a oczepinami (i odtańczeniem kaczuszek).
Akcja toczy się dynamicznie, śledztwo musi zostać skumulowane do 10 godzin, a lawirowanie między kelnerami a pijanym wójkiem Mieciem tego nie ułatwia!...

Chyba najmniej porywająca z całego cyklu o wdowie po aptekarzu.

Jak i poprzednie części lekka i sympatyczna rozrywka. Tym razem tłem jest wesele na podkrakowskiej wsi - skojarzenia literackie aż same się proszą, a dygresje kulinarne wplatają się naturalnie.

Nuuuda.

Mocno słaba w porównaniu z dwiema poprzednimi.

Nie można się męczyć czytając tę książkę, i nie można też przeżyć żadnej intelektualnej uczty, nie można się zdziwić i raczej trudno dać się zaskoczyć, ale jest nawet zabawnie, szczególnie jeśli ma się cierpliwość do zarozumiałej starszej Pani, przekonanej o własnej nieomylności. Ależ czyż nie mamy takich ciotek w rodzinie ....miło, że inni też muszą się z nimi męczyć.

Karolina Morawiecka jak zwykle w centrum wydarzeń - niespodziewanie trafia na trupa śliskiego chłoptasia, którego nie polubiła od pierwszej chwili.

Tandem z Siostrą Tomaszą prowadzi do bezbłędnego rozwiązania sprawy - oczywiście, ale sama historia jak do tego doszło jest prześmieszna i jednocześnie nad wyraz ciekawa. Jak dwie starsze Panie po fachowemu tropią zabójcę, jak...

Niestety nie dałam rady jej dokończyć, chociaż próbowałam z całych sił. Na szczęście książkę otrzymałam w prezencie. Gdybym wydała na nią pieniądze to szczerze byłoby mi przykro.

Całkowicie nie pasował mi styl pisania. Historia była mdła, bez wyrazu i nudna. Postacie natomiast irytujące i płytkie. Akcja o niczym i o nikim.

Mam wrażenie, że autorka nieudolnie próbowała...

Idealne na każdą porę spotkanie z wielmożańską Jane Marple. Tym razem Karolina Morawiecka, wdowa po aptekarzu ze Skały, musi uratować wesele pana Rafałka kochanego. Bo kto jak nie ona odkryje, kto zabił jednego z gości państwa młodych. Wspierać ją będą siostra Tomasza oraz krakusi. Uwielbiam te pełne humoru powieści. Nie wiem co bardziej mnie w nich kręci, literackie...

• 2019
  • 2020