Okładka książki Zabójstwo na cztery ręce czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) Karolina Morawiecka
Karolina Morawiecka Wydawnictwo: Lira Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 3)
Lira
2019-09-18
2019-09-18
cosy crime

Lubicie bawić się na weselach?
Nie ma to jak gościć ma czyimś weselu, można dobrze zjeść, potańczyć, albo można natknąć się na nieboszczyka i spróbować znaleźć winnego jego śmierci.

W takiej sytuacji znalazła się ona, wdowa po aptekarzu ze Skały, Jane Marple z Wielmoży, Herkules Poirot w spódnicy, wcielenie Erasta Fandorina, czyli Karolina Morawiecka. Przekonana o swoim talencie detektywistycznym bez zastanowienia bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna śledztwo. Trzeba zabrać się do tego ze znawstwem, ale i z dyskrecją, żeby nie wywołać niepotrzebnej paniki i nie popsuć młodym tego ważnego dla nich dnia. Nie jest to łatwe zadanie, ale z pomocą przychodzi siostra Tomasza (nie pytajcie którego ) która z taką samą pasją lubi rozwiązywać zagadki kryminalne.

Bardzo lubię tę serię, można sprawdzić się roli śledczego, można się uśmiechnąć, można też poczuć się głodnym.
Autorka ma swój styl pisarski, który bardzo cenię, stworzyła ciekawe postaci, a intrygi kryminalne zawsze są ciekawe.

To trzeci z czterech tomów, ja przeczytałam już wszystkie, tyle że w przypadkowej kolejności. Mam nadzieję, że wkrótce ukaże się kolejna część, bardzo na to liczę.

Jeśli jeszcze nie znacie aptekarzowej wdowy, zachęcam do lektury książek.
Polecam.

Lubicie bawić się na weselach?

To już trzeci tom przygód kulinarno-detektywistycznych pewnej wdowy i zakonnicy w otoczeniu Ojcowskiego Parku Narodowego. Tym razem zbrodnia ma miejsce na weselu, a cała akcja zamyka się w kilku nocnych godzinach imprezy. Niech Was jednak to nie zwiedzie! Mamy tu jeszcze większe zagęszczenie aromatów i smaków, a morderca kryje się gdzieś pośród uczestników imprezy! Tym razem nawiązań literackich mamy ogrom, już nie tylko do klasyków kryminału. Moim zdaniem, to najlepsza jak dotąd część przygód Karoliny Morawieckiej, przepełniona tyloma żartami słownymi, że co i rusz chichotałam pod nosem :)

Książka, przy której można się zrealizować. Napisana pięknym językiem. Polecam

Książka, przy której można się zrealizować. Napisana pięknym językiem. Polecam

Bardzo się cieszę, że autorka napisała kolejną książkę.
Polecam z całego serca, książka z poczuciem humoru,
szybko się ja czyta i nie da sie oderwać od niej.

Bardzo się cieszę, że autorka napisała kolejną książkę.
Polecam z całego serca, książka z poczuciem humoru,
szybko się ja czyta i nie da sie oderwać od niej.

Kolejne spotkanie z Panią Karoliną i siostrą Tomaszą i oczywiście udane. Rzecz się dzieje na weselu, więc szykujcie się na mnóstwo opisów potraw, ślinka cieknie, ale czyta się błyskawicznie.

Wyspiański znalazł groźną konkurentkę!
Koncept, opisy sytuacji i postaci, detale, aluzje - to wszystko jest tak dobre, że aż nieprawdopodobne. Przyznam, że część książki przeczytałam na głos domownikom, dusząc się ze śmiechu.

Wyspiański znalazł groźną konkurentkę!

Kryminał komedia. Kryminał idealny!
Najlepsza z części.
Karolina Morawiecka tropi mordercę na wiejskim weselu (w za ciasnej) sukience między zakąską do wódeczki (i serniczkiem) a oczepinami (i odtańczeniem kaczuszek).
Akcja toczy się dynamicznie, śledztwo musi zostać skumulowane do 10 godzin, a lawirowanie między kelnerami a pijanym wójkiem Mieciem tego nie ułatwia! Specyfika wesela ujęta jest tak wiernie (i ironicznie),że bez wątpienia można wywnioskować duże doświadczenie autorki w tej kwestii 😂. Książka jak zawsze zabawna, ale tym razem to już rozrywka na światowym poziomie. Czytajcie!

Kryminał komedia. Kryminał idealny!
Najlepsza z części.

Chyba najmniej porywająca z całego cyklu o wdowie po aptekarzu.

Chyba najmniej porywająca z całego cyklu o wdowie po aptekarzu.

Jak i poprzednie części lekka i sympatyczna rozrywka. Tym razem tłem jest wesele na podkrakowskiej wsi - skojarzenia literackie aż same się proszą, a dygresje kulinarne wplatają się naturalnie.