Podróż do Carcassonne

Patronat LC
Agnieszka Janiszewska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Podróż do Carcassonne (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Novae Res
Podróż do Carcassonne (tom 1)
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Historia lubi się powtarzać

[ 3 ] Link do recenzji

Świetna saga, postacie wyraziste, historia ciekawa. Jednym słowem książka, która niesamowicie wciąga.

Po poprzednich książkach Agnieszki Janiszewskiej sięgnęłam po tę z ciekawością i zawiodłam się. Dla mnie nudna i dobrze, że krótka bo doszłam do końca z trudem. Może drugi tom będzie lepszy.

Na pewno fajna odskocznia od codzienności

Moje pierwsze spotkanie z Panią Agnieszką Janiszewską. Przyznam się, że niezbyt wiele spodziewałam się po tej książce. Chociaż została mi ona gorąco polecona. Bo cóż może być zaskakującego w opowieści o romansie aktorki z podrzędnego teatru i młodego hrabiego, wynikiem którego jest nieplanowana ciąża?... Można powiedzieć klasyczny temat... A jednak się myliłam. Książka...

Okładka mówi że jest to saga dwóch rodów. Dla mnie to bardziej opis relacji pomiędzy niektórymi członkami rodów niż prawdziwa saga. Krótka książeczka która koncentruje się tylko na paru sytuacjach z życia wielu ludzi. Miałam wrażenie że cały czas czytam wstęp do czegoś, a tu nagle koniec. Aczkolwiek miło się czytało.

Od początku, gdy tylko rozpoczęłam czytanie tej powieści, w oczach wyświetlały mi się filmy "W starym kinie". Przedwojenne klimaty, mezalians, bogaty hrabia i ona skromna aktorka. Może nie wiele jest historii w tle, ale na pewno relacji między ludzkich nie zabraknie. Polecam

Książka zapowiadała się świetnie. Bardzo lubię i cenię autorkę i po jej powieści sięgam "w ciemno". Tym razem wielkie rozczarowanie. Właściwie nie wiem, co to miało być. Streszczenie wypełnione, nic nie wnoszącymi dialogami? Jakś tam sobie historyjka, bez głębiej poprowadzonej fabuły? To było tak mdłe, nudne, że aż boli. Pomysł świetny, można było z tego zrobić pełną...

polecam !!!

Zapraszam na www.czytaska.pl do Warszawy i Krakowa. Wbrew tytułowi, wcale nie do Warszawy.

Ta książka wprawiła mnie w lekkie znużenie, a nawet zniechęcenie. Zaczynając lekturę miałam liczyłam na nieszablonową powieść, choć tak naprawdę kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. I początek był naprawdę niecodzienny i obiecujący liczyłam na jakąś rodzinną głęboko skrywaną tajemnice ( i po części nawet to w tej powieści znajdujemy...), jakąś dramatyczną podróż...

Dyskusje

• 2019