Wyspa Zjaw

Okładka książki Wyspa Zjaw Janet Farell
Okładka książki Wyspa Zjaw
Janet Farell Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 11) fantasy, science fiction
Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 11)
Die Insel der Gespenster
Edipresse
2019-07-11
2019-07-11
Anna Just
Przygody Jessiki Bannister Historia z dreszczykiem Wyspa Zjaw

Kolejna część Przygód Jessiki Bannister prowadzi nas na wyspę Ogg. Mamy tu podupadły zamek, dramatyczną historię, zawziętych mieszkańców wyspy i "duszycę" nie mogącą zaznać spokoju.... Czytało się całkiem lekko i przyjemnie z drobnym dreszczykiem ;)

Ambitna dziennikarka Jessica Bannister sięga po nierozwiązane zagadki i zapomniane tajemnice. Nie boi się trudnych tematów,bo jako jedyna jest w stanie dojść do prawdy. Pomoga jej w tym szósty zmysł,dzięki któremu widzi to,co dla innych pozostaje niewidzialne.
Tom11
Mała heberydzka wyspa Ogg kryje wiele tajemnic. Jessica Bannister dostrzega to już na pierwszy rzut oka,gdy tylko podpływa do spowitego mgłą brzegu. Widzi stojącą na klifie półprzezroczystą postać-to nawiedzająca wyspę kobieta-duch,za którą stoi dramatyczna historia. Ale to nie jedyna zagadka do rozwiązania,bo Jessica musi jeszcze wyjaśnić tajemnicę czarnych trunien oraz zbadać starożytne miejsce kultu Ogga,o którym nikt nic nie wie....
Seria o Jessice Bannister bardzo je uwielbiam. Ta część według mnie była również świetna. Bardzo mnie wciągnęła. Od pierwszych stron.
Pięknę rysunki które oddzielają rozdziały. Duża czcionka która ułatwia czytanie.

Tom11

Mroczny, ciężki klimat starego, zniszczonego szkockiego zamku połączony z tajemniczą wyspą Ogg, na której z nieznanych przyczyn powstają nowe druidzkie, kamienne kręgi. Do tego miejscowa legenda o zjawie rzekomej lokalnej czarownicy, która ściąga niebezpieczeństwo na niewielką miejscową społeczność.
Duży minus za mocno naciągane i cukierkowate do granic nieprzyzwoitości zakończenie.

Duży minus za mocno naciągane i cukierkowate do granic nieprzyzwoitości...

W jedenastej już części "Historii z dreszczykiem" Jessica Bannister zabiera nas do Szkocji, na wyspę Ogg. Dziennikarski nos podpowiada jej, że nie będzie to zwykły reportaż o nowym właścicielu wyspy Adrianie Willconie i rybakach, którzy go nienawidzą. Wyspa kryje wiele mrocznych tajemnic, związanych z czarami, duchami i zakazaną miłością. Jessice w wyprawie towarzyszy Jim, redakcyjny kolega i fotograf, a prywatnie jej przyjaciel. Paranormalny instynkt poprowadzi pannę Bannister tam, gdzie nie powinna nigdy się pojawić. Czarne trumny, duch pięknej młodej Angeli Waithe, to zagadka, której rozwiązaniem zajmie się młoda dziennikarka. Co to ma wspólnego z dziedzicem wyspy i rybakami? Przekonacie się czytając.
Książeczka krótka, bardzo szybko się czyta, format nie wielki, napisana jednak w sposób, że nie można się oderwać od lektury. Serdecznie polecam :)

I kolejna przygoda naszej poszukiwaczki tajemnic która dla niepoznaki udaje dziennikarkę ;) Tym razem udaje się na niewielką wyspę z kilkoma zagadkami. Opowiadanie spodoba się fanom poprzednich części, ja jednak muszę przyczepić się do kilku błędów. Nie są to jakieś duże elementy ale skoro nawet mnie rzuciło się w oczy kilka razy zamienione przez chochlika drukarskiego litery w słowach to już coś znaczy. Na szczęście nie wpływa to na ogólny odbiór opowiadania, które jest proste i solidne. Niestety utrzymuje swoją opinię iż przydałaby się dłuższa forma oraz, że przez obecną historia sporo traci.

Zapraszam również na mego bloga:

Bardzo lubię książki z tej serii. Bardzo szybko się je czyta, praktycznie jednym tchem, są też duże zwroty akcji i trzymające w napięciu do ostatniej strony.

Ponownie: bardzo fajna historia napisana w fatalny sposób.

Ponownie: bardzo fajna historia napisana w fatalny sposób.

Bardzo milo sie czyta,jak zwykle ciekawa historia,szkoda ze seria sie zakonczyla.

• Gdów
  • Przeczytane w 2019
  • Literatura grozy
  • Cykle 👾
  • Książki papierowe

Dodaj cytat z książki Wyspa Zjaw