Tunnel of Bones

Okładka książki Tunnel of Bones Victoria Schwab
Okładka książki Tunnel of Bones
Victoria Schwab Wydawnictwo: Scholastic Press Cykl: Cassidy Blake (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Cassidy Blake (tom 2)
Scholastic Press
2019-09-03
2019-09-03
duchy dla dzieci
Inne

W Paryżu zakochałam się pewnej jesieni podczas mojego wyjazdu, a teraz zakochałam się w tej książce. To, co osoba autorska tworzy w tej serii, jest niesamowite, a w teorii są to książki dla dzieci. Bawiłam się przy tej pozycji R e w e l a c y j n i e. I już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

W tej części wraz z Cassidy przenosimy się do Paryża, a szczególnie do tej nawiedzonej części miasta. Schwab mistrzowsko oddaje mroczny klimat tego miasta. To właśnie on jest najlepszą częścią tej książki oraz całej serii. Tajemniczy, gotycki i mglisty. Normalnie coś wspaniałego. Wraz z bohaterami zwiedzamy kultowe atrakcje stolicy zakochanych i przyznam, że osoba autorska świetnie je przedstawiła. Dla mnie jako osoby, która na własne oczy widziała te miejsca, było to jeszcze lepsze w odczuciu, ponieważ mogłam odgrzebać stare wspomnienia.

Poznajemy tutaj lepiej samego Jacoba i tajemnice jego śmierci, na której rozwiązanie czekałam najbardziej. Możemy też zauważyć, że rośnie on w siłę i staję się bardziej materialny. Kolejny tom zapowiada się naprawdę ciekawie i rodzi pytania, co do przyszłości naszego ducha.

Sama fabuła bardzo mi się podobała. Było mrocznie, tajemniczo i z leciutkim dreszczykiem. Główny antagonista został naprawdę dobrze zbudowany, a przede wszystkim był ciekawy. Świetnie czytało się jego potyczki z Cassidy. Finał nie okazał się banalny, nie trwał pięciu sekund. Bohaterka musiała się troszkę natrudzić, aby pokonać złego ducha.

Nie mogę oczywiście zapomnieć o wspaniałych nawiązaniach do Harry’ego Pottera. Kocham tego typu nawiązania, a Schwab umiejętnie wplata je w dialogi pomiędzy bohaterami.

Uwielbiam książki z tej serii. Wyróżnia je niepowtarzalny klimat, świetnie wykreowani bohaterowie, precyzyjnie odwzorowane miejsca i ciekawa fabuła. Urzekła mnie te książki i strasznie ubolewam, że przede mną już ostatni tom. Z całego serca mogę polecić wam historię Cassidy i Jacoba, naprawdę warto ją poznać.

W tej części wraz z Cassidy przenosimy się do Paryża, a szczególnie do tej...

drugi tom podobał mi się jeszcze bardziej, zaraz biorę się za trzeci <3

drugi tom podobał mi się jeszcze bardziej, zaraz biorę się za trzeci <3

Udana kontynuacja przygód Cassidy Blake. Czyta się ekspresowo, bo tekstu mało na stronie. Można się czepić, że marnotrawstwo papieru, bo niestety dużo pustych stron z niebieskimi kartkami...

Było trochę lepiej niż w pierwszej części. Na plus - szybkie podsumowanie poprzedniego tomu i pewne novum - poltergeist, choć trochę kłócące się ze znaną mi definicją tego zjawiska. Przede mną ostatnia część, za którą z samej ciekawości sięgnę.

✩ Po wspaniałej pierwszej części, którą oceniłem na 9/10(recenzja na profilu) byłem zobowiązowany kupić następną . Poprzednia część była rewelacyjna, więc oczekiwania miałem podobne również do tej części.
✩ Książka jest kontynuacją przygód Cassidy Blake wraz z jej lekko stukniętymi rodzicami, mało materialnym przyjacielem Jacobem oraz kotem Grimem. Tym razem rodzina zatrzymuje się na nagrywki zdjęciowe do nowego odcinka serialu rodziców Cassidy w Paryżu. Odcinek jest nagrywany w katakumbach, czyli w podziemiach w których kiedyś chowano mieszkańców Paryża. Jak można się domyślić podziemia te są Królestwem duchów. Cassidy pewnego razu podczas robienia zdjęcia zwraca uwagę poltergeista, którego musi unicestwić , zanim duch narobi kłopotów w Paryżu, jak i na całym świecie. Nie jest to jednak takie łatwe...
✩ Książka podobnie jak poprzednia część miała ciekawą fabułę przez, którą się po prostu płynęło. W tym Tomie pokazana jest świetna relacja Cassidy z jej przyjacielem-duchem Jacobem, którą uwielbiam.
Żałuję, że nie przeczytałem tej książki w halloween, ponieważ nadaje ona temu idealny vibe. Uwielbiam to jak Cassidy z każdym nowym Tomem nabiera coraz to nowszych umiejętności. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, która jest lekki i nie zezwala na nudę podczas czytania książek. Nie zwalniająca tempa akcja sprawiała, że nie mogłem się od tej książki oderwać. Wszystko było na tyle dobrze opisane, że czułem się jakbym oglądał film lub serial. Swoją drogą byłbym bardzo zadowolony gdyby z całej serii powstał serial. Pozycja idealna na zimny, jesienny wieczór.
Według mnie ta część jest nawet lepsza niż pierwsza.
Polecam dla czytelników 10-12 jak i dla starszych .
Ocena 9/10
Po recenzję tej książki i innych zapraszam na instagrama: boy_found_books

Bardzo dobra kontynuacja, akcja ciekawa, wciągnęłam się już od pierwszej strony. Mimo iż książka skierowana jest do młodszych nastolatków to po książce nie czuć tego aż tak bardzo i ja również świetnie mogłam się przy niej bawić. Zakończenie ciekawe, intrygujące i zdecydowanie zachęcające do sięgnięcia po kolejny tom.

Wierzycie w duchy?

Cassidy jest dziewczynką, która ma możliwość kontaktu z duchami oraz ma przyjaciela ducha Jacoba, który wraz z nią przechodzi przez tak zwaną Zasłonę do Świata Duchów.

W pierwszym tomie Cass wraz z rodziną była w Edynburgu, tym razem akcja dzieje się w Paryżu a konkretnie w Katakumbach.

Bardziej spodobała mi się ta część, więcej w niej było akcji oraz grozy, a także historia chłopca, które Cass musiała powstrzymać była ciekawsza. Dowiadujemy się również więcej o przyjacielu Cass - Jacobie.

Bardzo dobra książka dla młodzieży i nie tylko. Super się bawiłam. Postaram się dorwać w swojej bibliotece tom 3.

Wierzycie w duchy?

Bardziej spodobała mi się ta część, więcej w niej było akcji oraz...

Kolejna książka, która straszy i nie straszy. Kolejne miasto, następne problemy i to jeszcze większe niż wcześniej. Ale Cass się nie poddaje i walczy. Może liczyć w tej walce na pomoc przyjaciół.
Wspaniała wycieczka po Paryżu.

Wspaniała wycieczka po Paryżu.

2079
2017

Książka „Korytarz kości” Victorii Schwab zabiera nas do drugiego tomu cyklu o Cassidy Blake, dwunastoletniej dziewczynce, która ma kontakt z duchami. Po książkę sięgnęłam w ramach lutowego wyzwania czytelniczego.
Dziewczynka towarzyszy swoim rodzicom w podróży do Paryża, gdzie kręcą kolejny odcinek serialu „Duchodzeniowcy”.
Paryż kojarzy się z romantycznym wypadem, zwiedzaniem i pysznymi makaronikami.
Wyobraźcie sobie, że w katakumbach jest sześć tysięcy umarlaków. Nasi bohaterowie odwiedzając paryskie katakumby, niechcący budzą potężnego ducha, który sieje spustoszenie w ich życiu i w mieście.
Książka dla fanów zjawisk paranormalnych i fanów tego cyklu.

Paryż kojarzy się z romantycznym wypadem,...

Naprawdę przyjemna książka, taka lekka, z drobnym dreszczykiem, idealna na relaks.