Rzeźnik

Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska morderca Szczecin
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
literatura polska morderca Szczecin

Oficjalne recenzje i

Każdy skutek ma swoją przyczynę

[ 21 ] Link do recenzji

Rzeźnikowi z Niebuszewa, dzielnicy Szczecina, przypisano potworne zbrodnie. Zwłoki swoich ofiar wywoził do opuszczonego gmachu magazynów późniejszej szkoły rolniczej. Tam przerabiał je na mięso. Po spuszczeniu wody w stawie przy ulicy Słowackiego odnaleziono kilkadziesiąt ludzkich czaszek, przeważnie dzieci. Rzeźnikowi udowodniono jednak tylko jedno morderstwo.
Został...

Kompletnie nie planowałam tej książki przeczytać, nie miałam jej w moich planach czytelniczych. Jednak kiedy weszłam do biblioteki, by oddać wcześniejszą wypożyczoną książkę mój wzrok skierował się na półkę właśnie z tym tytułem. Nigdy wcześniej nie czytałam powieści tego autora, jednak kiedy zdałam sobie sprawę, że jest to kryminał od razu ją wzięłam. Mam ostatnio wielką...

Myślałam, że cała książka skupi się na zbrodniczej działalności tytułowego Rzeźnika, a tu było chyba więcej o wojnie niż o ofiarach Cyppka i jego chorej fascynacji.

„Ale gdyby tylko mieli pojęcie, co naprawdę zrobiłem... Nie pozwoliliby mi tak łatwo umrzeć.”

Mroczna historia oparta na faktach. Początek był bardzo trudny do przebrnięcia, nie tylko ze względu na drastyczne opisy, ale też język jakim napisano książkę i przeskakiwanie z narracją z osoby na osobę i w różne miejsca w czasie.
Po 55 stronach odłożyłam książkę i wróciłam do...

Nie umiem ocenić, może dlatego, że nie mogę sobie wyobrazić, że takich ludzi może ziemia nosić. Straszne...

Autor wchodzi w psychikę autentycznego zabójcy i stara wyjaśnić się jego motywy. Książkę czyta się dobrze, ciekawe są zabiegi z tymi różnymi przeskokami czasowymi.

Lubie krwawe i brutalne opisy dlatego daje 5 gwiazdek, ale książka jako całość to nie moja bajka... Po pierwsze przeskakiwanie po różnych okresach na zmianę dekoncentrowało mnie, a po drugie wątek historyczny, którego nie cierpię. Dlatego mimo super opisów i pomysłu nie mogę dać więcej.

Książka interesująca, opisuje prawdziwą historię ale napisana nie chronologiczne przez co momentami trochę chaotycznie się czyta.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Rewelacyjna książka. Pierwsza jaką przeczytałam z dorobku Czornyja i na pewno nie ostatnia. Czytało się bardzo dobrze i szybko. Naprawdę miało się wrażenie jakby czytało się pamiętnik, autor tak dobrze wszedł w głowę Cyppka. Bardzo polecam. Rzadko mi się zdarza żeby książka mnie tak pochłonęła.

Naprawdę mocne opisy zbrodni. Polecam dla ludzi o niewrażliwych żołądkach.

Dyskusje

1 376