Uwikłane

2019-09-04
2019-09-04
2018-06-07
Katarzyna Rosłan

Ta opowieść to porażka... tak jak i niektóre opinie na jej temat. Ale od początku.
Główna bohaterka to tępa dzida, która pod wpływem jakiś nieokreślonych emocji (bo autorka nie raczyła nam ich nakreślić) wikła się w romans z facetem, z którym nie powinna tego robić. Jej przerośnięte ego pozwala jej wierzyć, że mechaniczny seks sprawił, że owy facet ją pokochał i jest ona dla niego ważna. W swojej infantylności nie potrafi wyjść z szoku, gdy się wreszcie okazuje, że on jednak nie kocha.
Uwaga niektóre informacje są spoilerem!
Główna bohaterka jest głupia, bo przez całą opowieść nie znalazłam dowodów na jej inteligencję albo umiejętności do życia wśród dorosłych. Niektórzy, w innych komentarzach, piszą, że to "biedna" dziewczyna, która została zmanipulowana przez starszego, sprytnego faceta. Przestańcie okłamywać samych siebie - ludzie czasem są po prostu głupi. Wcale nie zagubieni i nie zmanipulowani. Głupi. Laska upija się na imprezie i sama lezie do dużo starszego, ŻONATEGO, szefa i pierwsza zaczyna go całować. Po czym od razu, bez oporów, bez dyskusji, bez wątpliwości lezie z żonatym szefem do hotelu na bzykanie. Tu nie ma manipulacji! Ludzie, którzy tłumaczą bohaterkę chyba nigdy nie spotkali na swojej drodze manipulanta i dlatego uważają, że trzy uśmiechy i dwie pochwały w stronę pracownicy to manipulacja :D
Zatem tak - nie znajdziecie w tej książce thrillera psychologicznego, bo prawie nic się nie dzieje, manipulacja pojawia się gdzieś w 80% książki i trwa przez 5 stron. Nie znajdziecie tu ciekawych, porywających, wyrazistych bohaterów. Przez całą książkę nie dowiecie się dlaczego główna bohaterka podoba się facetom i jak właściwie wygląda. Takie same odczucia będziecie mieli o innych bohaterach, bo autorka książki widocznie uważa, że nakreślenie postaci to rzecz drugorzędna. Dowiecie się za to, że płomienny romans opiera się na nudnym seksie w tych samych miejscach i w tych samych pozycjach, w ciągłych schematach i że to od tej nudy główna bohaterka się uzależniła :D Dowiecie się też że będąc nijaką laską, która nie umie dbać o związek, laską bez określonego wyglądu, można uważać, że facet co cię trzy razy bzyknął na kserokopiarce jest w tobie zakochany i pewnie odejdzie od żony :D
Jest w tej powieści jeszcze kilka durnych wątków, bez ładu, składu i puenty. Do tego garść przeintelektualizowanych przemyśleń bohaterki, z których nic nie zrozumiecie, bo nie mają sensu.
Nie wiem dla kogo jest ta książka, dla kogo została napisana, ale raczej nie nadaje się dla dorosłych kobiet (takich powiedzmy po 20 roku życia),które cokolwiek w życiu przeżyły. Historia jest tak przewidywalna, że to aż fizycznie boli. Dało się odgadnąć dosłownie wszystkie wątki, a nawet treści rozmów :D
Jakieś 20 kartek przed końcem miałam już tak dość bohaterki i jej dziecięcych przygód, że zaczęłam mieć marzenia na jawie jak rwę tę książkę na kawałeczki i wyrzucam do kosza :D Doczytałam do końca tylko dlatego, że książkę dostałam w prezencie od bliskiej osoby i chciałam to uszanować :)
Książka technicznie jest dobrze napisana, szybko się czyta, język ładny. Polecam osobom, które nie wymagają dużo i potrzebują jakiejś lekkiej zapchajdziury np. do pociągu.

Książka po raz kolejny potwierdza starą prawdę; kobieta powinna być dwa razy lepsza od mężczyzny, by w pracy osiągnąć to samo co on.Jednocześnie opowiada historię dziewczyny, która z miłości do mężczyzny straciła swoją wolność i trzeźwość umysłu. Uległa manipulacji,zatraciła siebie . A bilans romansu z żonatym? Pokiereszowana fizycznie i psychicznie , bez przyjaciół, bez pracy...Czy warto dla mężczyzny poświęcać całą siebie?Nigdy! Kobietki, szanujmy swoją wolność!

Uwikłane to książka o młodej dziewczynie która pracuje w dużej korporacji. Spotyka ją tam wiele dobrego i złego. Myślę, że książkę tą powinna przeczytać każda młoda dziewczyna. Daje ona dużo do myślenia i myślę, że nie jedną uchroni przed popełnieniem błędu głównej bohaterki.

Czego to człowiek nie przeczyta by zaliczyć #WyzwanieLC2021.... Okładka powiedzmy że niebieska, jak zobaczyłem że o korpo zaświtała nadzieja że może być dobre. Niestety akcja przewidywalna a punkty zdobyła tylko dzięki nieprzewidywalnym komplikacjom rodzinnym w samej końcówce.

Kobiety kupują ideę, wyobrażenie o idealności i byciu najlepszą w każdej materii. Kobiety rywalizują w każdej dziedzinie życia: w miłości, w pracy, w wychowaniu dzieci, posiadaniu najlepszego partnera, w życiu towarzyskim. Dlatego tak łatwo dajemy wciągnąć się w manipulacje osób, które wiedzą, jak nas podejść.

Jeny jest młodym pracownikiem agencji marketingowej. Jej praca w głównej mierze składa się na analizowaniu opinii innych o produkcie. Spotykamy jej w ciężkim dla niej okresie, gdy jej poukładane życie miłosne runęło jak domek z kart. Chłopak z nią zerwał, musi szybko znaleźć nowe mieszkanie, a tu kolejne urodziny na karku.. Gdy wszystko wydaje się katastrofą, Jeny dołącza do zespołu projektowego, gdzie wykorzystując swoje doświadczenie, zdobywa dużego klienta dla firmy. Niby wszystko zaczyna się układać- awans w pracy, romans z mentorem, nowe możliwość... ale czy de facto jest tak kolorowo i słodko jak można byłoby się wydawać... Jeny dowie się wkrótce, że wszystko ma swoją cenę...

Przygody Jeny do pewnego momentu czyta się z zainteresowaniem- młoda kobieta w korpo, która zostaje uwikłana i zmanipulowana przez doświadczonego gracza. Jednak w rozwinięciu akcji czegoś brakuje- wyjaśnień przyczynowo-skutkowego.

Jeny jest młodym pracownikiem agencji marketingowej. Jej praca...

Dla osób nielubiących ambitnych powieści z ciekawą fabułą będzie okej. Mnie męczyła niezbyt interesująca i dość przewidywalna "akcja". Główna bohaterka bardzo irytująca.

Gwarantuje miły wieczór z książką.

Gwarantuje miły wieczór z książką.

Na początku szału nie robiła, natomiast z każdą kartką chciało się wiedzieć co będzie dalej.

• Przeczytane w 2021
  • Ebooki