Jeść czy nie jeść

Patronat LC
Krystyna Naszkowska Wydawnictwo: Zwierciadło zdrowie, medycyna
Zwierciadło
badania naukowe dieta dieta w chorobach organizm GMO przetwórstwo spożywcze zdrowa dieta zdrowa żywność zdrowe odżywianie
zdrowie, medycyna
2019-09-11

Ilość błędów w tej książce (składniowych, interpunkcyjnyc itp.) zakrawa na żart. Wstyd coś takiego wypuścić na rynek! Gdybym kupiła ją fizycznie, a nie miała dostęp z abonamentu, myślę że pokusiłabym się o maila do wydawnictwa. Nie rozumiem też budowy tej książki - niby rozmowy, ale niektóre tematy opisane przez autorkę i to tak grafomańsko, że czułam się, jakbym czytała...

W wielu przypadkach w tej książce nie ma nic odkrywczego. Dla osób, które interesują się zdrowym odżywianiem część tej książki to będzie stek bzdura a reszta codzienność.

Brak jakiejkolwiek bibliografii i powoływanie się na badania z przed kilkunastu lat, powoduje, że nie ufam opiniom przedstawionym w książce. Czytało się bardzo szybko, mimo sporej ilości błędów.

Nie czuję, żebym przeczytala rzetelna książkę. Nie czuję, że moja wiedza o zdrowym żywieniu wzrosła po jej przeczytaniu. Nie jestem ekspertem w tym temacie, dlatego zależało mi, żeby nabyć dzięki niej przydatne informacje o codziennym żywieniu. A tu nie czuję się pewnie, że ta wiedza jest prawdą. Brak tu przypisów, brak opinii kilku specjalistów na jeden temat, brak...

Książka dobra ale mogła być lepsza. N z niektórymi tematami się nie zgodzę np. smażenie na smalcu jest okej, bo nie jest. Niektóre fragmenty wydawały się pisane na siłę.

ZŁO, ZARAZA, TOKSYCZNE, UNIKAĆ!
Ja rozumiem, że wydawnictwo "zwierciadło" i czego ja się w ogóle spodziewałam (chociaż ta książka jest najwyraźniej, wydawnictwu zapomina się o tym wspomnieć, wznowieniem książki "Jedz co chcesz" wydanej 7 lat temu przez Agorę), ale dawno nie czytałam czegoś tak fatalnego. Zacznijmy może od błędów ortograficznych, interpunkcyjnych,...

Codziennie jesteśmy zasypywani informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Problem tkwi w tym, że te informacje nieraz się nawzajem wykluczają. Coś, co według naukowców było zdrowe jeszcze miesiąc temu, dziś okazuje się szkodliwe. Trudno odnaleźć się w tym gąszczu prawd i półprawd.
Wiedzę o zdrowym odżywianiu pomaga uporządkować ta książka.

Podzielona jest na 14...

Jak na tego rodzaju pozycję - bardzo dobra. W odróżnieniu od innych domorosłych "ekspertów", autorka postawiła na konkret, opierając się na opiniach uznanych autorytetów. To czyni tę książkę wiarygodną. Pomimo tego, że od dłuższego czasu interesuję się zdrową dietą, wiele poruszonych wątków było dla mnie nowych. Forma wywiadów jest również bardzo przystępna. Nie nuży.

Na półkach: , , , , ,

Autorka książki pt. '' Jeść czy nie jeść? '' Pani Krystyna Naszkowska przedstawia w niej najnowsze przeprowadzone rozmowy z ekspertami na temat zdrowego odżywiania się.

Często zdarza nam samym zadawać sobie pytania dotyczące odnośnie do tego, co mamy jeść i czy to, co spożywamy, jest naprawdę zdrowe?

Książka ta zawiera bardzo trafnie dobrane zagadnienia tematyczne, o...

Na półkach: , , , ,

Czasem dziwnie mi się ją czytało. Było sporo powtórzeń, ale mimo wszytsko książka jest bardzo dobra i naprawdę warto ją przeczytać, zwłaszcza, że rozprawia się z kilkoma ważnymi mitami.

• 2019
  • 2020
  • Legimi
  • Zdrowie
  • Sztuka jedzenia i zdrowia
  • 💌 Poradniki/ styl życia

Dodaj cytat z książki Jeść czy nie jeść