Termo-dynamika! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę

Okładka książki Termo-dynamika! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Okładka książki Termo-dynamika! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Irene ChanRuth Spiro Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Baby Loves Thermodynamics!
HarperCollins Polska
2017-01-01
2017-01-01
10 min.
Adrianna Zabrzewska
poznawanie świata dla dzieci fizyka

Okładka książki Słuch! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Słuch! Akademi... Irene Chan, Ruth Sp...
Okładka książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Fizyka kwantow... Irene Chan, Ruth Sp...

Okładka książki Zwierzęta i zwierzątka. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Cristiana Mesturini
Zwierzęta i zw... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki MAPY. Edycja fioletowa. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
MAPY. Edycja f... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Grawitacja! Ak... Irene Chan, Ruth Sp...

Krótko, zwięźle i dla dzieci - w przystępny sposób książeczka opisuje zasady działania świata wokół nas. Piękne ilustracje, odpowiedni format. Na początku nie pasowało mi kreślenie "dzidziuś", lepsze byłoby po prostu "dziecko", ale już się przyzwyczaiłam:-) Polecam całą serię, chętnie czytamy z 2-latkiem i 3,5-latkiem, choć ten starszy to już rzadziej.

Każdy rodzic wie (lub się dowie 🙈),że po okresie nieustannego pytania "co to?" następuje okres "jak? dlaczego? jak to działa?" - i tu zaczynają się najczęściej schody. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi niektóre zjawiska fizyczne, chemiczne itp., ale w sposób prosty, zwięzły i zrozumiały.
🌎
Seria, którą wydało @wydawnictwo_egmont będzie świetną pomocą przy wyjaśnianiu takich zagadnień jak grawitacja, szkodliwość gazów cieplarnianych, termodynamika czy eksperyment "Kot Schrödingera". Wszystko podane w bardzo prosty, obrazowy sposób 👍
Każde z czterech zagadnień opisane jest w osobnej, kartonowej książeczce na przykładzie doświadczającego Bobasa. To Bobas pokazuje w jaki sposób zagadnienia fizyki wpływają bezpośrednio na niego (a tym samym i na czytające dziecko). I mimo, że poruszone tematy nie są zbyt proste to ich prezentację i wyjaśnienie zrozumieją nawet maluchy.
🌏
W części "Termo-dynamika" przedstawione jest zagadnienie oddziaływania energii słonecznej na organizmy żywe (tutaj akurat mamy jabłoń). W prosty sposób pokazana jest konieczność dostarczania energii do wzrostu i funkcjonowania organizmów na Ziemi.
🌏
Jeśli macie w domu małego, ciekawego świata człowieka, to polecam Wam te książeczki

🌎

Termodynamika. To dziedzina fizyki, która towarzyszy nam zawsze. Idziemy na spacer, ogrzewa nas słoneczko. Ogrzewa nas i także otoczenie, czyli trawkę drzewka. Rośliny także czerpią coś ze słoneczka, a mianowicie energię. Słoneczko, powietrze oraz woda to wszystko jest pożywieniem dla drzewa, oraz innych roślin. Temat także ładnie opracowany w sposób zrozumiały dla dzieci.

• Dla szkrabów
  • Przedszkole
  • Matematyka/Informatyka/Fizyka
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Termo-dynamika! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę