Okładka książki Harry Haft: historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano
Alan Scott Haft Wydawnictwo: Otwarte biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Otwarte
2019-10-02
2019-10-02
Małgorzata Kafel
bokser sport walka biografia boks obozy koncentracyjne Holokaust

więcej Więcej

Historia Harrego, Hercki Hafta nie byłaby do dziś znana w Polsce, gdyby nie książka opublikowana w 2006 roku na rynku wydawniczym w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Syracuse University Press. Właściwie dopiero fakt pojawienia się książki o Hafcie wyjawił opowieść o nim szerszej publiczności i przyczynił się do ukazania się wydania polskiego. Gdyby książka nie...

Mimo tytułu i efektownej okładki - nie jest to książka o boksie. Owszem, jest on w niej czasem obecny, bo przecież pomógł głównemu bohaterowi przetrwać niewyobrażalny koszmar życia w obozie koncentracyjnym, czy też po wojnie "stanąć na nogi" w dalekiej Ameryce. Jednak boks nie jest tematem przewodnim tej publikacji. Co wcale nie znaczy, że jest ona przez to mniej ciekawa......

Bardzo ciekawa, wciągająca historia.

Całkiem niezła opowieść o tym co obozy robią z człowiekiem. Historia o tym co człowiek potrafi poświęcić by przeżyć i obraz dantejskich scen obozów oczami młodego mężczyzny, który będzie musiał żyć z widmem minionych wydarzeń do ostatniej chwili.

Sama historia jest naprawdę nieprawdopodobna
warto przeczytać tę książkę głównie z tego powodu, ponieważ poza nią nie ma zbyt wyszukanego języka, zachęcającego stylu i co najgorsze pozostawia spory niedosyt przez to ze jest za krótka i nie jest nam dane poznac szczegółów zdarzeń.

Bardzo ciekawa historia. Nie ma tu miejsca na jednoznaczność i patos. Książka trochę krótka - czuje się niedosyt.

czuc niedosyt ... historia ciekawa, ale chcialbym wiecej szczegolow!
Ciezko to nazwac biografia, raczej zbiorem kilku historii o Harrym.
Polecam na wieczor, bo szybko sie czyta.

Genialna. Jedna z lepszych książek, jakie czytałem (mimo trochę nudnego wstępu). Połknąłem w 1 dzień. Czekam z niecierpliwością na film.

*5*/2.2020

Bardzo ciekawa pozycja, którą czyta się bardzo szybko i naprawdę wciąga. Pojawiły się momenty, w których książka przynudzała, ale po paru stronach było już ciekawie. Parę lekcji z książki można wynieść, a i łza też potrafi się uronić. Podsumowując. Książkę warto przeczytać i poznać losy Harrego.

Pozdrawiam!

Świetna książka nie tylko dla tych, których pasjonuje boks, ale również dla tych, którzy chcą bliżej poznać Hafta. Boksera z Bełchatowa, który wygrał ze swoją przeszłością.

• 2019
  • Historyczne
  • Biografie
  • 2021
  • Półka II

Alan Scott Haft Harry Haft: historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano Zobacz więcej